Scarlet Nexus na porównaniu grafiki: PS5 vs XSX

News
1172V
Scarlet Nexus na porównaniu grafiki: PS5 vs XSX
Bartosz Dawidowski | 01.06.2021, 07:46

Demo Scarlet Nexus jest już szeroko dostępne - nie tylko na Xboksach, ale również w ostatnich dniach na PS4 i PS5. Dzięki temu możemy przyjrzeć się, jakie różnice graficzne występują między nowymi konsolami Sony i Microsoftu.

Okazuje się, że różnic graficznych w Scarlet Nexus na Xbox Series X i PS5 jest wyjątkowo mało. "To gra z najmniejszymi różnicami między wersjami, jakie widzieliśmy w różnych edycjach gier na PS5 i XSX" - napisała ekipa ElAnalistaDeBits, która przygotowała analizę grafiki w udostępnionym demie Scarlet Nexus.

Okazuje się, że tekstury, jak i szczegółowość obiektów na PS5 i XSX, są praktycznie identyczne. Obie wersje działają w dokładnie tej samej rozdzielczości (2160p). Oba wydania Scarlet Nexus zachowują się też prawie tak samo w trakcie starć, generując framerate na poziomie 60 fps, z małymi spadkami animacji. Jedyny wyróżniający się motyw, to odrobinę szybsze loadingi na PS5. Te same segmenty gameplayu ładują się na konsoli Sony 2-3 sekundy szybciej, niż na XSX i XSS.

Jeśli chodzi o Xbox Series S, to demo Scarlet Nexus działa w rozdzielczości 1440p, generując przy tym 60 fps.

Można się spodziewać, że taki stan graficzny zostanie utrzymany już do premiery produkcji, do której zostało już niewiele czasu. Tytuł trafi na rynek 25 czerwca 2021 r.

Źródło: własne

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper