Horizon Forbidden West wygląda fenomenalnie! Zobaczcie rozgrywkę z PS5

News
7224V
Horizon Forbidden West wygląda fenomenalnie! Zobaczcie rozgrywkę z PS5
Wojciech Gruszczyk | 27.05.2021, 23:05

Sony właśnie zaprezentowało pierwszą rozgrywkę z Horizon Forbidden West. Produkcja zmierzająca wyłącznie na PS5 i PS4 została w końcu przedstawiona szerokiej publice i gracze mogą wyrobić sobie zdanie na temat nowej propozycji.

Horizon Forbidden West zostało zapowiedziane w zeszłym roku i początkowo gra została zapowiedziana wyłącznie na PlayStation 5. Jak wiadomo Sony zmieniło plany dotyczące produkcji na PlayStation 4 i przygoda Aloy będzie również dostępna na starszy sprzęt.

Jednak dzisiaj możemy sprawdzić pierwszą rozgrywkę z Horizon Forbidden West na PS5 – jest to w zasadzie pierwszy gameplay w historii, ponieważ wcześniej otrzymaliśmy wyłącznie trailer.

Najnowsza przygoda Aloy została umiejscowiona na „zakazanym zachodzie”. Twórcy przenieśli akcję w zupełnie nowy region, gdzie główna bohaterka zmierzy się z „większymi i bardziej niesamowitymi maszynami”. W grze napotkamy na nowe plemiona, ale tym razem naszym problemem będzie natura – świat będzie niszczony przez potężne burze, a naszym zadaniem będzie powstrzymanie kolejnej zagłady, która może zniszczyć życie na Ziemi.

Na początku rozgrywki zobaczyliśmy, jak Aloy pomaga tajemniczemu mężczyźnie, który został ranny. Po chwili bohaterka rozpoczęła eksplorację – łatwo można dostrzec, że grafika została znacząco poprawiona względem pierwszej odsłony. Następnie pojawiły się pierwsze maszyny, które prezentują się... Zjawiskowo. Twórcy wyraźnie podkręcili grafikę, ale co istotne – jedna z metalowych bestii posiadała jeźdźca! Aloy może także pływać w głębinach, gdzie również możemy napotkać na przeciwników.

W grze nie zabraknie także gigantycznych bestii (słoń?!), ale także w tym wypadku maszyna była kontrolowana przez przedstawiciela grupy, z którą pewnie Aloy będzie musiała walczyć. Trudno powiedzieć, jak przygoda będzie wyglądać na PlayStation 4, ale możemy mieć pewność, że twórcy czerpią garściami z potencjału nowej generacji.

Aloy rusza się dynamiczniej, jej ruchy są płynniejsze, a deweloperzy zadbali nawet o nowe finishery – wygląda to fenomenalnie. Genialnie prezentuje się gra światła, która została znacząco podkręcona względem poprzedniej odsłony. Główna bohaterka korzysta oczywiście z nowego sprzętu, a podczas rozgrywki zobaczyliśmy paralotnię (?) oraz linkę z hakiem? To znacząco przyspieszy ruch.

Aloy również może wskakiwać na maszyny, by udać się w dalszą drogę i przyspieszyć eksplorację! W trakcie starcia powraca wybór broni na kole, a samo pojedynek z większym rywalem prezentuje się ciekawie – protagonistka korzysta z nowej amunicji i ponownie musi strzelać do wyznaczonych części przeciwnika, by zadać mu odpowiednie obrażenia.

Niestety, pokaz nie został zakończony datą premiery.

Źródło: własne

Komentarze (375)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper