Daymare 1994: Sandcastle zapowiedziane. Twórcy wciąż inspirują się Resident Evil 2 i rozwijają swoje IP

News
1023V
Daymare 1994: Sandcastle zapowiedziane. Twórcy wciąż inspirują się Resident Evil 2 i rozwijają swoje IP
Wojciech Gruszczyk | 25.05.2021, 19:14

Invader Studios ujawniło dzisiaj Daymare 1994: Sandcastle i produkcja powinna szczególnie zainteresować fanów oryginalnego Resident Evil 2. Twórcy wciąż inspirują się światem Capcomu, ale jednocześnie rozwijają własne IP.

Daymare 1994: Sandcastle rozwija koncepcję Daymare 1998, czyli produkcji, która pierwotnie powstawała jako fanowski remake Resident Evil 2, ale ze względu na prace Capcomu, deweloperzy zostali poproszeni o anulowanie prac nad grą. Twórcy nie skasowali projektu, a postanowili wykorzystać jego poszczególne elementy, by stworzyć nową markę.

Najnowsze wydarzenia przeniosą graczy do Idaho – można powiedzieć, że to wielki powrót, ale patrząc na datę (1994 a 1998), to gracze tym razem pojawią się tam pierwszy raz. Twórcy pod względem historii zaoferują prequel, w którym fani horrorów wcielą się w Dalilę Reyes, która choć teraz jest zatrudniona przez H.A.D.E.S. (Hexacore Advanced Division for Extraction and Search), to jednak wcześniej była rządowym szpiegiem.

Deweloperzy zapewnią między innymi nowe bronie (między innymi giwerę strzelającą ciepłym azotem), ale również odświeżone menu, interfejs oraz ekwipunek, a w samej przygodzie znajdą się nowe zagadki.

Daymare 1994: Sandcastle zmierza na PlayStation 5, Xboksy Series X|S, PlayStation 4, Xboksa One oraz PC – premiera odbędzie się w 2022 roku.

Przeczytajcie naszą recenzję Daymare: 1998.

Źródło: https://www.ign.com/articles/daymare-1994-sandcastle-announced

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper