Iza Łęcka Iza Łęcka 25.05.2021 12:04
Valve Steam
929V

SteamPal to konsola przenośna od Valve? Gracze dotarli do informacji

Valve może szykować się do ujawnienia handhelda. W bazie danych Steam pojawiły się informacje o „SteamPal”, czyli najprawdopodobniej urządzeniu przenośnym, które powinno zapewnić graczom dostęp do katalogu Steam.

W połowie miesiąca Gabe Newell wypowiedział słowa, które pobudziły konsolowców, jednak jak dotąd nie poznaliśmy dokładnych planów współzałożyciela i dyrektora Valve. Gracze jednak ponownie dotarli do informacji, które sugerują, że korporacja może szykować niemałą niespodziankę, ujawniając nowe urządzenie.

W bazie danych klienta Steam (beta) ponownie pojawiły się adnotacje dotyczące „SteamPal" (kodowa nazwa Neptune). Pod tą nazwą ma się ukrywać wiele szczegółów dotyczących kontrolerów, interfejsu użytkownika, menu szybkiego dostępu, ustawień systemowych (tryb samolotowy, Wi-Fi, Bluetooth) oraz menu zasilania.

W szczegółach pojawia się również tajemniczy „Callisto Developer Program”, o którym Gabe Newell ostatnio wspomniał.

Trudno określić jednoznacznie nad czym pracuje Valve, jednak w związku z nowymi doniesieniami spekuluje się, że przedsiębiorstwo może zapewnić konsolę w formie przenośnego PC (w ostatnim czasie takie sprzęty zyskują popularność) lub zaoferuje platformę do streamingu. Trzeba jednak czekać na oficjalne ogłoszenia.

Warto przypomnieć, że kilka lat temu Valve oferowało Steam Machine, ale koncepcja urządzenia nie przetrwała.

Źródło: Twitter: SteamDB

Tagi: Gabe Newell steam SteamPal Valve