Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2021 21:06
Watch Dogs x Driver
879V

Watch Dogs było pierwotnie kolejną częścią serii Driver? Ubisoft chciał stworzyć „swoje GTA”

Ubisoft od kilku lat rozwija serię Watch Dogs, która według najnowszego raportu powstała z powodu problemów Drivera. Twórcy początkowo rozwijali pozycję ze znanego uniwersum, ale w pewnym momencie zrozumieli, że muszą zaoferować graczom zupełnie nowe IP.

Watch Dogs to stosunkowo młoda marka Ubisoftu, która według najnowszych informacji zastąpiła Drivera. Redakcja VG247 otrzymała wiadomość od pracowników francuskiego studia o bardzo ciekawej sytuacji – deweloperzy z Ubisoft Montreal pierwotnie nie chcieli stworzyć nowego IP.

Twórcy planowali w 2014 roku zapewnić nową część Drivera, który byłby jednak bardzo zbliżony do Watch Dogs. Studio chciało wyróżnić IP właśnie przez hakowanie:

„Gra, która została wydana jako Watch Dogs rozpoczęła życie jako sequel marki Driver, ale zawsze była w dużej mierze tym, co widzisz w produkcie końcowym. Akcja zawsze była umiejscowiona we współczesności, pozwoliła biegać po mieście, posiadała parkour, walki oraz jazdę, wszystko osadzone w dużym mieście z otwartym światem, a głównym haczykiem była zawsze nowoczesna technologia i hakowanie”.

Twórcy podobno próbowali, by stworzona koncepcja „pasowała do marki Driver”, ale po pewnym czasie zdecydowano się ją przekształcić na zupełnie nowe IP. Dziennikarze VG247 skontaktowali się z drugim źródłem w Ubisofcie, który potwierdził wiadomość i nawet wspomniał o ciekawej sytuacji – tytuł miał być odpowiedzią na Grand Theft Auto od Rockstar:

„Oni po prostu zrobili coś swojego i przekonali Yvesa [Guillemota, CEO Ubisoftu], że może mieć 'swoje własne GTA' zamiast słabo sprzedającego się Drivera”

Według drugiego źródła, Driver: San Francisco nie osiągnął oczekiwanych wyników, więc podjęto decyzję, by przekształcić projekt w zupełnie nowe IP.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Laurent Detoc w 2014 roku wspomniał o ciekawej sytuacji – silnik Watch Dogs faktycznie powstał dla Drivera, ale kilka lat temu szef Ubisoft North American zaprzeczył wiadomości, by studio na początku planowało stworzyć nowego Drivera.

Warto przypomnieć, że Ubisoft zmienił plany i chce teraz systematycznie oferować wysokobudżetowe gry free-2-play. Pierwszym takim tytułem jest The Division Heartland.

Źródło: https://www.ign.com/articles/watch-dogs-was-originally-a-driver-game-claims-new-report?

Tagi: driver Ubisoft Watch Dogs