Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2021 20:32
The Ascent
2735V

The Ascent ma „przesunąć jakość” grafiki na Xbox Series X|S. Zobaczcie nowy gameplay

Już wkrótce na między innymi Xboksach Series X|S zadebiutuje The Ascent i według najnowszych informacji – możemy szykować się na efektowną produkcję. Deweloperzy są pewni, że zapewnią nową jakość oprawy.

The Ascent został zapowiedziany przez Microsoft, a ostatnio mieliśmy nawet okazję przedstawić kilka nowych informacji o grze. Twórcy ujawnili już datę premiery i zaprezentowali nowy zwiastun, a teraz zainteresowani gracze mogą wyczekiwać na wielki debiut tytułu.

Redakcja Gamingbolt rozmawiała z dyrektorem kreatywnym przygody i zarazem współzałożycielem Neon Giant, który potwierdził, że bardzo wierzy w nadciągającą pozycję. Tor Frick jest przekonany, że nadciągająca propozycja zaoferuje nową jakość oprawy na Xboksach Series X|S:

„Położyliśmy duży nacisk na shadery i dynamiczne oświetlenie, a także intensywne VFX oraz fizykę. Wszystko po to, aby świat był szczegółowy i dynamiczny, z satysfakcjonującą informacją zwrotną dla działań graczy. Wysadzanie rzeczy w powietrze powinno wyglądać, brzmieć i być przyjemne w dotyku! Ale szybkie tempo rozgrywki najlepiej sprawdza się także przy wysokiej liczbie klatek na sekundę z niskimi opóźnieniami oraz wysoką rozdzielczością! Na szczęście na Serii X możemy osiągnąć obie te rzeczy jednocześnie. Praca na Unreal 4 pozwala nam zachować jak najlepszy poziom od Xboksa One aż po Xboksa Series X, zarazem pchając jakość na nowy poziom w next-genowych wersjach”.

Nie jest oczywiście nic dziwnego, że deweloper chwali swoją pozycję, jednak warto zwrócić uwagę na ciekawy zbieg okoliczności. Dzisiaj swoje wrażenia z The Ascent przedstawiło Windows Central, które również bardzo mocno chwali pozycję wspominając właśnie o kapitalnej oprawie.

Jez miał okazję grać na mocnym PC, ale podkreśla, że jeśli tytuł zaoferuje zbliżoną oprawę na Xboksie Series X, to strzelanka „może okazać się jedną z najlepiej wyglądających gier na konsole”.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-ascent-pushes-the-quality-of-visuals-on-xbox-series-x-s-says-dev
YouTube.com

Tagi: Curve Digital Neon Giant pc The Ascent Xbox Xbox One xbox series X|s