Szybcy i wściekli 9 ze znakomitym weekendem otwarcia w Chinach. Seria notuje kapitalny wynik

Filmy/seriale
1169V
Szybcy i wściekli 9 ze znakomitym weekendem otwarcia w Chinach. Seria notuje kapitalny wynik
Iza Łęcka | 24.05.2021, 10:34

„Szybcy i wściekli 9” zanotowali najlepszy start w kinach od początku pandemii. Produkcja cieszyła się dużym zainteresowaniem przez cztery dni i w Chinach zajęła 4. miejsce wśród najpopularniejszych amerykańskich debiutów, tuż po „Avengers: Koniec gry”, 8 odsłonie marki oraz „Avengers: Wojna bez granic”. Od dawna żadne widowisko nie przyciągnęło do kin tak wielu widzów.

Najnowsza odsłona popularnej serii jest nadzieją na powrót widzów do kin. Zgodnie z oczekiwaniami zespołu filmowego „Szybcy i wściekli 9” będzie widowiskiem, jakie przypomni o „magii kina”, a ostatni weekend w Chinach powinien uspokoić część analityków. Ze względu na słabsze oceny i brak entuzjastycznych opinii pozycja osiągnęła odrobinę gorsze wyniki niż zakładano, jednak Universal Pictures może z dumą przedstawiać rezultaty. Nowa przygoda ekipy Dominica Toretto może poszczycić się drugim największym otwarciem dla wytwórni i całej marki w Państwie Środka – film zdołał wygenerować 135,6 mln dolarów.

„Szybcy i wściekli 9” są obecnie dostępni w wybranych krajach, jednak dzięki widzom między innymi z Chin, Korei, Hongkongu, Arabii Saudyjskiej, Egiptu czy Rosji film osiągnął około 162,4 mln dolarów.

Wspomniane rezultat stanowi rekord branży w okresie pandemicznym, ale warto podkreślić, że premiera historii odbędzie dopiero pod koniec czerwca między innymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy w Polsce.

Weekendowy wynik najnowszej odsłony serii sprawił, że cała marka „Szybcy i wściekli” osiągnęła już ponad 6 mld dolarów w box office, podczas gdy budżet wszystkich filmów wyniósł 1,4 mld dolarów. Jak dotąd największym zainteresowaniem może poszczycić się film „Szybcy i wściekli 7” (1,51 mld dolarów).

Źródło: https://deadline.com/2021/05/f9-opening-weekend-china-international-box-office-universal-fast-and-furious-1234760092/

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper