Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2021 19:21
Netflix szykuje się na podbój gier
792V

Netflix szykuje się na podbój branży gier? Firma szuka eksperta i chce stworzyć serwis typu Apple Arcade

Netflix może w następnych latach zaskoczyć wrzucając do swojej usługi nie tylko filmy, seriale oraz dokumenty, ale również gry. Według najnowszych raportów – korporacja szuka kierownika, który ma nadzorować wejście firmy w nową branżę.

Redakcja The Information donosi o bardzo ciekawej sytuacji – Netflix chce wkroczyć do branży gier i szuka odpowiedniej osoby, która będzie mogła nadzorować cały dział. Specjalista musi posiadać ogromne doświadczenie, więc z tego powodu firma rozpoczęła rozmowy z wieloma kandydatami określonymi jako „weterani”.

Specjalista miałby zająć się stworzeniem oddziału, który mógłby przygotowywać gry na znanych licencjach streamingowego giganta. Według planów – Netflix chciałby stworzyć swoją wersję Apple Arcade. Korporacja chce jednak zapewnić produkcje bez reklam.

Jak wiadomo Netflix zaoferował już kilka produkcji – na rynku pojawił się między innymi Stranger Things 3: The Video Game, a za pomocą pilota możecie na telewizorze grać w przykładowo Minecraft: Story Mode. Teraz jednak firma ma mierzyć szerzej i chce stworzyć dział, który zajmie się przygotowaniem wielu pozycji.

Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, ale mając takie marki jak wspomniany „Stranger Things” czy też „Dom z papieru” można na pewno pokusić się o kilka ciekawych propozycji... Oczywiście przy odpowiednim budżecie i dobrych zespołach deweloperskich.

Przeczytajcie nasze recenzje produkcji Netflixa: „Halston”, „Kobieta w oknie”, „Miłość, śmierć i roboty” (2 sezon) i „Armia umarłych”.

Źródło: https://www.gamasutra.com/view/news/381864/Report_Netflix_wants_to_hire_a_video_game_exec_to_create_an_Apple_Arcadestyle_service.php

Tagi: Netflix Netflix i gry Streaming