Iza Łęcka Iza Łęcka 21.05.2021 10:34
GTA 3, GTA Vice City i GTA San Andreas mogą powrócić
8682V

GTA 3, GTA Vice City i GTA San Andreas mogą powrócić? Take-Two szykuje odświeżenia

Systematycznie powracają spekulacje dotyczące przygotowania odnowionych odsłon między innymi takich pozycji jak GTA 3. Rockstar wciąż nie potwierdza planów, jednakże w raporcie finansowym Take-Two można doszukać się odniesień do prac nad nowymi wersjami tytułów.

Rockstar posiada w swoim katalogu wiele cenionych gier, które zostałyby z entuzjazmem przyjęte przez klientów i mogłyby osiągnąć spory sukces na nowych konsolach. Wiele na to wskazuje, że włodarze Take-Two zdają sobie z tego doskonale sprawę i posiadają okazałe plany dotyczące odświeżeń oraz ponownego wydania znanych odsłon.

Wydawca zamierza udostępnić na rynku „nowe wersje wcześniej wydanych tytułów” – w aktualnym roku finansowym (do 1 kwietnia 2022 roku) korporacja chce wydać sześć gier, natomiast trzy kolejne powinny zadebiutować do końca 2024 roku finansowego.

Take-Two aktualnie nie zdradza nazw i nie dzieli się szczegółami, jednak warto przypomnieć, że już w styczniu pojawiły się plotki o GTA Trilogy Remastered. Ostatnio również Rockstar wspomniało o świętowaniu 20-lecia premiery Grand Theft Auto 3Cała seria sprzedała się już w ilości 345 mln egzemplarzy, a kolejne remastery czy remaki mogłyby jeszcze zwiększyć niesamowity rezultat.

Trzeba mieć jednocześnie świadomość, że jednym z „odświeżeń” jest również GTA 5, które trafi w listopadzie na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S. Tytuł Rockstar zadebiutuje już na trzeciej generacji, tymczasem spora część graczy ma nadzieję, że zespół przypomni sobie również o innych cenionych odsłonach tego uniwersum.

Źródło: https://www.psu.com/news/take-two-interactive-hints-at-multiple-game-remasters-in-latest-financial-report/

Tagi: gta 3 GTA San Andreas gta trilogy remastered GTA Vice City Take-Two