realme GT 5G zmierza do Polski. Sprzęt otrzyma dostęp do bety Androida 12

Gry
801V
realme GT 5G zmierza do Polski. Sprzęt otrzyma dostęp do bety Androida 12
Wojciech Gruszczyk | 19.05.2021, 14:15

Pod koniec miesiąca klienci realme GT 5G otrzymają ważną aktualizację, dzięki której użytkownicy sprawdzą możliwości Androida 12 w wersji beta 1. Firma potwierdza, że flagowy model będzie jednym z pierwszych smartfonów na świecie, który otrzyma najnowszą wersję systemu.

realme GT 5G to flagowy smartfon producenta, który został wyposażony w mocny układ SoC Qualcomm Snapdragon 888, a całość wspiera dedykowanym systemem chłodzenia Stainless Stell VC Cooling System. Firma zadbała o 6,4-calowy ekran sAMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz baterią o pojemności 4500 mAh, z błyskawicznym systemem ładowania 65 W (SuperDart Charge). Urządzenie jest aktualnie dostępne w Chinach, ale już wkrótce odbędzie się jego globalna premiera – także w Polsce.

Producent potwierdził jednak, że najnowszy sprzęt będzie jednym z pierwszych smartfonów na świecie, który otrzyma Androida 12. Jest to możliwe z powodu działań producenta – realme znajduje się w Android 12 Developer Preview Program. Firma miała okazję rozwijać kolejną (3.0) generację cenionej przez użytkowników nakładki realme UI.

Już w zeszłym roku realme bardzo blisko współpracowało z Google przy rozwoju Androida 11, a system w wersji beta 1 dystrybuowany był na poprzednią generację flagowców – model realme X50 Pro 5G.

W niedalekiej przyszłości otrzymamy szczegóły premiery realme GT 5G w kolejnych krajach i poznamy także nowe informacje dotyczące debiutu Androida 12 na tym flagowcu.

Poznajcie nasze recenzje sprzętu tego producenta: realme 8 5G, realme 8 Pro oraz realme 8.

Źródło: Informacja prasowa: realme

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper