Iza Łęcka Iza Łęcka 18.05.2021 11:18
Kiyan Prince W FIFA 21 (QPR)
3358V

FIFA 21 z niecodzienną sytuacją. Zamordowany nastolatek pojawił się w grze EA Sports

Po ostatniej aktualizacji w składzie Queens Park Rangers pojawił się Kiyan Prince. I nie byłoby w tej zmianie nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że młody zawodnik w wieku 15 lat został zamordowany, tymczasem w dniu 15. rocznicy śmierci, dzięki deweloperom z EA Sports, pojawił się w FIFA 21.

Kiyan Prince reprezentował Queens Park Rangers w składzie do 16 lat, jednak jego kariera została nieoczekiwanie przerwana w 2006 roku, kiedy pragnąc przerwać bójkę w szkolę, został dźgnięty nożem i zmarł.

15 lat od tego tragicznego wydarzenia EA Sports dodało do FIFA 21 nową aktualizację, dzięki której Kiyan Prince pojawił się w składzie Queens Park Rangers. Młody piłkarz „został przywrócony do życia” dzięki staraniom wielu specjalistów i ma obecnie 30 lat. 

EA Sports potwierdziło, że współpracowało z rodziną oraz przyjaciółmi Prince’a i jednocześnie wykorzystało najnowocześniejszą technologię, by móc stworzyć wizerunek piłkarza. Autorzy, bazując na ostatnich fotografiach zawodnika, nawiązali kontakt ze studiem Framestore odpowiedzialnym za efekty specjalne (Avengers: Endgame) oraz naukowcami z Uniwersytetu Bradford, czego efektem było opracowanie wyglądu nieżyjącego zawodnika. Jego styl gry i statystyki powstały na podstawie rozmów z kolegami z zespołu oraz trenerami. Wszystko po to, by upamiętnić utalentowanego młodego sportowca.

Inicjatywę skomentował ojciec Prince'a, który obecnie pracuje w fundacji nazwanej imieniem syna:

„Chcę, by mój syn został zapamiętany nie ze względu na tragiczną śmierć, ale ze względu na swoje umiejętności. Mam nadzieję, że dzięki tej kampanii świat przekona się, że Kiyan mógł zrealizować swój potencjał. Uhonorowaliśmy jego talent. Mam także nadzieję, że zainspirujemy inne dzieci do doceniania własnych talentów - niezależnie od tego, jakie są ich mocne strony”.

Piłkarz jest już dostępny w wersji gry na PC, natomiast 19 maja zostanie dodany dla graczy korzystających z konsol (PS5, PS4, XSX|S, XOne). W trybie Ultimate Team pojawiły się także specjalne przedmioty, które można zdobyć, realizując wyznaczone cele. Electronic Arts zapowiedziało, że przeznaczy środki na wsparcie Fundacji Kiyana Prince'a. 

Kiyan Prince FIFA 21

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-05-18-murdered-teen-footballer-now-in-fifa-21-15-years-after-his-death

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21 Kiyan Prince FIFA 21