Iza Łęcka Iza Łęcka 18.05.2021 13:42
Aeterna Noctis
563V

Aeterna Noctis promowana przez Sony. Gra PlayStation Talents zadebiutuje na PS5 i PS4

Sony zaprezentowało zwiastun oraz ujawniło datę premiery Aeterna Noctis. Gra jest najnowszą produkcją zespołu należącego do PlayStation Talents, czyli inicjatywy wspierającej mniejsze studia, które otrzymują duże wsparcie od PlayStation. Tytuł zmierza na PS5 i PS4.

Aeterna Noctis jest przygodówką 2D połączoną z dynamiczną walką oraz łamigłówkami, za którą odpowiada Aeternum Game Studios – to mniejszy zespół założony w hiszpańskim Talavera de la Reina. Wcześniej deweloperzy pracujący w studiu rozwijali rozmaite tytuły, jednak gra promowana przez Sony jest pierwszą pozycją zmierzającą na rynek pod banderą nowego przedsiębiorstwa.

W tytule znajdziemy 16 różnych lokacji do eksploracji, natrafimy na ponad 100 wrogów oraz podejmiemy się walki z 20 bossami. Twórcy planują zapewnić rozgrywkę na około 20 godzin, choć zabawa może okazać się znacznie dłuższa dzięki misjom pobocznym. Gracze wcielą się w Króla Ciemności, który będzie przemierzać fantastyczny świat Aeterny, spróbuje odzyskać swoje moce i będzie uczestniczyć w wymagających pojedynkach.

„Możesz ulepszać swoje umiejętności poprzez ogromne drzewko umiejętności, wybierając pomiędzy trzema różnymi ścieżkami: walką z dystansu, walką wręcz i magią. Otrzymasz możliwość spersonalizowania swojego stylu gry i korzystania z sześciu unikalnych broni oraz potężnych umiejętności”.

Aeterna Noctis zostanie wydana w ramach PlayStation Talents, czyli specjalnego programu dla deweloperów z Hiszpanii. Sony planuje pomagać mniejszym formacjom i zamierza promować gry na blogu oraz przez rozmaite kanały komunikacji. Produkcja zadebiutuje 15 grudnia – będzie dostępna na PlayStation 5 i PlayStation 4.

Źródło: https://gamingbolt.com/playstation-talents-bringing-aeterna-noctis-on-ps4-and-ps5-in-december

Tagi: Aeterna Noctis Aeternum Game Studios PS4 ps5 trailer zwiastun