Mitchellowie kontra maszyny z cenzurą w Polsce. Usunięto kwestię, która świadczy o odmiennej orientacji

Filmy i seriale
2709V
Mitchellowie kontra maszyny z cenzurą w Polsce. Usunięto kwestię, która świadczy o odmiennej orientacji
Wojciech Gruszczyk | 17.05.2021, 20:03

„Mitchellowie kontra maszyny” to ostatni hit dostępny na platformie Netflix, ale okazuje się, że w polskiej lokalizacji zdecydowano się na zaskakujący ruch. Jedna z głównych bohaterek jest oficjalnie postacią LGBT, jednak widzowie z naszego kraju nie mogą się o tym dowiedzieć.

„Mitchellowie kontra maszyny” zbiera pochwały na całym świecie i także na naszym portalu produkcja zebrała wysoką ocenę. Tytuł zapewnia sporo frajdy, ponieważ pokazuje rodzinę, która nie do końca jest gotowa na inwazję robotów, a to właśnie Mitchellowie zostają ostatnią deską ratunku dla ludzkości.

Jak się okazuje, w oryginalnym zamyśle twórców Katie Mitchell jest postacią LGBT, ale widzowie w Polsce muszą się tego domyśleć, ponieważ twórcy lokalizacji zdecydowali się zmienić bardzo ważny dialog.

Już po całej akcji z maszynami, Katie jest w końcu na uniwersytecie i podczas rozmowy z jej mamą pada w oryginale następująca kwestia:

"Czy ty i Jade jesteście parą? Przyjedziecie razem na święta?”

Natomiast w polskiej wersji językowej zdecydowano się na istotną zmianę:

„Czy to prawda, że Jade jest taka super? Przyjedziecie razem na święta?”

Autorzy zdecydowali się na zmianę, która jest jednak istotna dla całokształtu produkcji oraz zmienia pierwotny zamysł twórców „Mitchellowie kontra maszyny”. Portal WirtualneMedia skontaktował się z Netflix Polska, który potwierdził, że „sprawdza tę kwestię”.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mitchellowie-kontra-maszyny-cenzura-lbgt-netflix

Komentarze (166)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper