Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.05.2021 20:29
Władca Pierścieni Amazon
2336V

Władca pierścieni ma za mało azjatyckich aktorów? Tak twierdzi gwiazdor Mortal Kombat

W dzisiejszych czasach poprawność polityczna potrafi sporo namieszać w branżach typowo rozrywkowych, w których ludzie często zapominają, że to tylko zabawa i nie należy aż tak spinać się o wiele błahych tematów, jak na przykład kwestie przynależności rasowej bohaterów widzianych na ekranie.

Ostatnio sporo kontrowersji w branży filmowej wywołał Kosmiczny mecz 2, w którym znormalizowano wygląd Loli oraz usunięto postać skunksa Pepe, ale nie pomyślano o wycięciu bardzo złych postaci z Mechanicznej pomarańczy. 

Dziś zaczyna się kolejny festiwal wytykania czysto ideologicznych kwestii, albowiem gwiazdor ostatniego filmu Mortal Kombat, czyli grający Liu Kanga aktor Ludi Lin, uznał za wysoce niestosowne budowanie wielkiego Władcy pierścieni od Amazonu, bez żadnych azjatyckich aktorów na planie. Na serial poszło już aż 465 milionów dolarów, które władze amerykańskiej korporacji wydały na kreację "ogromnego świata". Jego zdaniem nie można usprawiedliwić wydania tak dużej kwoty na serial, jeśli podczas produkcji pominięto aktorów azjatyckiego pochodzenia.

Trudno będzie usprawiedlisić budowanie "wielkiego świata" bez żadnych postaci, które wyglądają na Azjatów. Skierujcie wyobraźnię w naszą stronę - to nie trudne, jesteśmy tuż obok.

Co prawda w uniwersum Władcy pierścieni istnieją plemiona wzorowane na azjatyckich narodach, aczkolwiek są one bardzo daleko od Śródziemia, w którym dzieje się przecież cała akcja Władcy pierścieni - również w książkowej wersji. Najwidoczniej w pierwszym sezonie opowieść jeszcze tam nie zawędruje, a jeśli mamy trzymać się tego co tworzył Tolkien, musimy pamiętać o charakterystyce każdej z poszczególnych ras. Jeszcze większym błędem byłoby wrzucenie orka azjaty albo hobbita azjaty, niż jakikolwiek ich brak na tym etapie. A co Wy o tym sądzicie?

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/wladca-pierscieni-serial-roznorodnosc-rasowa-ludi-lin-krytyka-1621155103

Tagi: amazon filmy mortal kombat seriale Władca Pierścieni