Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2021 18:16
Dying Light 2,
2093V

Dying Light 2 z nowymi szczegółami. Gra zostanie w istotny sposób połączona z pierwszą odsłoną

Techland odpowiada na kolejne pytania dotyczące Dying Light 2 i przedstawia ważne szczegóły dotyczące gry. Twórcy postanowili w ciekawy sposób połączyć akcję drugiej odsłony względem wydarzeń z pierwszej produkcji. Poznajcie nowe informacje o pozycji.

Techland opublikował dzisiaj drugi dziennik, na którym przedstawiciele studia odpowiadają na kolejne pytania dotyczące Dying Light 2. To kolejna dawka informacji, więc sympatycy wrocławskiej gry powinni zapoznać się z tym materiałem.

Na początku filmu Tymon Smektała potwierdza ważny wątek związany z głównym bohaterem – w drugiej odsłonie wcielimy się w konkretną postać, która będzie posiadała duży bagaż doświadczeń, ale oczywiście nasze działania będą wpływać na herosa i jego historię.

Techland jednak potwierdza, że w Dying Light 2 ponownie pojawi się GRE. W kontynuacji znajdziemy dużo odwołań do Global Relief Effort, a nawet w pewien sposób będziemy mogli lepiej zrozumieć wydarzenia z kontynuacji dzięki właśnie tej fikcyjnej organizacji humanitarnej z Harran.

W Dying Light 2 nie znajdziemy rozbudowanych romansów, ale Tymon Smektała poruszył ważny wątek – które zakończenie gry jest kanoniczne? Choć aktualnie Techland nie chce mówić o wydarzeniach, to jednak akcja z Dying Light 2 będzie bardzo mocno powiązana z opowieścią zaserwowaną z Dying Light. Nie otrzymaliśmy jeszcze szczegółów i choć akcja kontynuacji została umiejscowiona kilkadziesiąt lat po opowieści z DL, to jednak możemy liczyć na interesujący wątek.

Techland nie pozwoli nam odbudować świata (rządu) i technologii w znanych nam realiach, a zamiast tego przedstawi swoją wizję na nowy porządek. Śmiałkowie otrzymają dużą swobodę wpływania na miasto i społeczność.

W Dying Light 2 nie pojawią się postacie z Dying Light, ponieważ akcja odbywa się w zupełnie innym miejscu, ale autorzy zadbali o wiele wspomnień o wydarzeniach i bohaterach. W świecie gry pojawi się wiele wydarzeń (world events) i gracz będzie musiał wybrać, z którą frakcją (są dwie) będzie współpracował. Na materiale Tymon Smektała opowiada o dwóch grupach.

Warto przypomnieć, że Dying Light 2 zapewni sporo atrakcji dla fanów kooperacji i pozycja może otrzymać podtytuł.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Dying Light Dying Light 2 Techland