Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2021 17:08
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2
923V

Mario Kart, Metroid i więcej. Nintendo ma szykować wiele gier na E3, ale Zelda potrzebuje podobno czasu

Nintendo może na E3 2021 zapowiedzieć szereg zróżnicowanych gier. W Sieci pojawiły się szczegóły dotyczące planów korporacji, a nawet otrzymaliśmy nowe informacje o kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo potwierdziło swoje przybycie na E3, ale wciąż nie znamy planów korporacji dotyczących wydarzenia. Firma ma jednak szykować wiele ciekawych gier – na ten temat wypowiedział się znany insider związany z Nintendo.

Zippo uważa, że twórcy Super Mario Odyssey opracowują nową część serii Donkey Kong, ale deweloperzy podobno „nie są zainteresowani rozwijaniem kontynuacji gier, których nie tworzyli”, więc deweloperzy mają opracowywać pozycję niezależną względem „Country”. Tytuł ma zadebiutować pod koniec 2021 roku i „bardzo prawdopodobne”, że zostanie zaprezentowany na E3 2021.

Kosuke Yabuki zdaniem insidera od trzech lat ma przegotowywać nową odsłonę Mario Kart, która nie jest związana z ostatnimi projektami – mobilnymi wyścigami czy też tytułem AR. Gra może również zadebiutować pod koniec roku lub na samym początku 2022 roku.

To jednak nie koniec, ponieważ Nintendo ma również szykować nową odsłonę Metroida w 2D – pozycja „istnieje na 200%” i jest rozwijana przez MercurySteam. Projekt ma działać w „bardzo płynnych 60 klatkach”, a ogłoszenie odbędzie się podobno na E3.

Informator jest również przekonany, że powstaje nowy Fire Emblem, który jest rozwijany przez Intelligent Systems. Twórcy mają znajdować się na ostatniej prostej i projekt ma zostać ujawniony w przyszłym miesiącu. Japończycy zdaniem Zippo szykują również Super Mario Party 2, który ma zostać pokazany na E3 i zadebiutować pod koniec 2021 roku.

Zippo wypowiedział się także o The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – twórcy podobno finalizują produkcję, ale jest mało prawdopodobne, by premiera odbyła się w 2021 roku. Prace miały zostać na pewien czas wstrzymane z powodu pandemii i studio musi dopracować grę.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-sequel-development-nearing-completion-but-2021-launch-is-unlikely-rumour
https://gamingbolt.com/new-donkey-kong-game-being-made-by-super-mario-odyssey-team-e3-announcement-very-likely-rumour
https://gamingbolt.com/new-mainline-mario-kart-game-in-the-works-coming-holiday-2021-early-2022-rumour
https://gamingbolt.com/new-2d-metroid-new-fire-emblem-super-mario-party-2-could-be-announced-at-e3-2021-rumour

Tagi: Donkey Kong Fire Emblem Mario Kart Metroid nintendo switch Switch