„Seria Yakuza została przekształcona w turowego RPG-a”. Twórcy potwierdzają zaskakujący ruch

Gry
1122V
„Seria Yakuza została przekształcona w turowego RPG-a”. Twórcy potwierdzają zaskakujący ruch
Wojciech Gruszczyk | 07.05.2021, 17:53

Sympatycy serii Yakuza nie mogą liczyć, że nowa gra z tego uniwersum powróci do klasycznej rozgrywki i ponownie zaoferuje graczom RPG-a z pojedynkami w czasie rzeczywistym. Twórcy ujawnili swój pomysł i właśnie za pomocą bitew chcą odróżnić Yakuzę oraz Judgment.

W zeszłym roku na rynku zadebiutowała Yakuza: Like a Dragon, która zaskoczyła wielu graczy. Twórcy porzucili starcia w czasie rzeczywistym i zaproponowali graczom turowego RPG-a. Pomimo zmian pozycja została ciepło przyjęta i zebrała oceny na poziomie 83-89% (za Metacritic).

W sprawie planów na serię wypowiedzieli się Toshihiro Nagoshi i Kazuki Hosokawa, którzy nie ukryli, że zaoferowane w zeszłym roku odświeżenie zostanie na dłużej. Twórca i producent uniwersum podczas rozmowy z redakcją IGN potwierdzili, że „seria Yakuza została przekształcona w turowego RPG-a”.

Studio nie zamierza zmarnować lat doświadczeń na kreowaniu gier akcji, więc charakterystyczne pojedynki zostaną wykorzystane w zapowiedzianym wcześniej Lost Judgment.

Aktualnie nie ujawniono nowej odsłony serii Yakuza, ale możemy mieć pewność, że to wyłącznie kwestia czasu. Nie będę specjalnie zaskoczony, gdy deweloperzy zdecydują się rozwijać jednocześnie dwie serie oferując tym samym atrakcje dla dwóch grup odbiorców.

Sprawdźcie naszą recenzję Yakuza: Like a Dragon.

Źródło: https://www.ign.com/articles/the-yakuza-series-will-be-a-turn-based-rpg-series-fully-going-forward

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper