Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2021 14:19
Resident Evil Village
4337V

Resident Evil Village działa na PC bez dedykowanej karty graficznej

Mając odpowiedni sprzęt Resident Evil Village może wyglądać wyśmienicie, ale Capcom postarał się, by z horrorem mogli zapoznać się nawet gracze, którzy korzystają z tanich komputerów. Najnowszy test potwierdza, że wystarczy odpowiedni procesor, by móc pobiegać po popularnej wiosce.

Resident Evil Village było pierwotnie przygotowywane wyłącznie dla nowej generacji, ale deweloperzy postanowili zmienić plany. Teraz tytuł działa dobrze nawet na starszych konsolach, a dziennikarze PC Gamer postanowili sprawdzić, czy pozycja zapewni także odpowiednie wrażenia na sprzęcie bez GPU.

Redakcja wykorzystała komputer złożony za 400 dolarów, który został wyposażony w procesor Ryzena 5 3400G – CPU posiada wbudowany układ graficzny. Nie jest to jednak standardowe rozwiązanie do grania, ale mimo to horror Capcomu działa w nawet niezłych warunkach.

Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej rozdzielczości oraz trybu – podczas rozgrywki w 720p udało się osiągnąć średnio 54 klatki na sekundę (minimalnie 43 fps), a wybierając 1080p redakcja otrzymała 34 fps (minimalnie 27 klatek).

Nie są to oczywiście wyniki, które zadowolą każdego, ale sytuacja pokazuje, że Japończycy nie zawiedli w kwestii optymalizacji. Wystarczy oczywiście odrobinę mocniejsza maszyna, by móc poznawać historię z Resident Evil Village w lepszych warunkach.

Sprawdźcie naszą recenzję i poradnik do Resident Evil Village.

Źródło: https://www.pcgamer.com/resident-evil-village-low-performance/

Tagi: Capcom Resident Evil Resident Evil Village