Iza Łęcka Iza Łęcka 07.05.2021 09:38
Forza Horizon 4,
2116V

Forza Horizon 4 z problemami. Gra nie działa na Xboksach Series X|S i gracze mogą stracić progres

Nie tylko najnowsze produkcje pokroju Returnal doświadczają problemów z aktualizacjami. Forza Horizon 4 po najnowszym patchu przestała działać na Xboksach Series X|S. Twórcy próbują usunąć problem i radzą, jak uniknąć utraty progresu.

W ostatnich dniach sporo słyszeliśmy o kłopotach Returnal, przez które część graczy utraciło progres i musi rozpoczynać rozgrywkę od początku. Z podobnym problemem mogą zmierzyć się sympatycy Forzy Horizon 4, a to wszystko za sprawą najnowszej aktualizacji.

Gracze potwierdzają, że nie lada trudności może nastręczać ostatni patch, przez który wyścigi PlayGround Games nie działają na Xboksach Series X|S – co ciekawe, gra potrafi nawet wyłączyć konsolę. Deweloperzy oczywiście zdają sobie sprawę z niedogodności i uspokajając społeczność zapewniają, że pracują nad stosowną łatką:

"Wiemy o awarii, która dotknęła graczy Xboksów Series X i Series S przez najnowszą aktualizację #ForzaHorizon4. Pracujemy nad poprawką i poinformujemy o niej, gdy będziemy znać przybliżony czas jej nadejścia".

W Sieci pojawił się poradnik, jak pozbyć się komplikacji, jednakże twórcy podkreślają, by nie realizować wskazanych kroków, gdyż może to poskutkować utratą całego progresu.

Deweloperzy mają nadzieję, że już dzisiaj uda im się rozwiązać problem, ale aktualnie musimy czekać na pozytywne informacje.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/forza-horizon-4s-latest-update-is-breaking-the-game-on-xbox-series-x-and-s/

Tagi: Forza Horizon 4 Microsoft PlayGround Games