Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.05.2021 09:26
R-Type Final 2 w recenzjach. Problemy techniczne na Switch zaniżają oceny
456V

R-Type Final 2 w recenzjach. Problemy techniczne na Switch zaniżają oceny

Marka R-Type doczekała się wreszcie wielkiej reaktywaci. R-Type Final 2 wleciało już na rynek, a my możemy sprawdzić, jakie oceny zgarnia tytuł.

R-Type Final 2 zostało w zaledwie 2 dni ufundowane na Kickstarterze w 2019 roku. Wygląda na to, że grupa fanów tej marki nie zawiodła miłośników klasycznych, scrollowanych horyzontalnie strzelanek, które były szczególnie popularne w latach 80. i 90. Gra zbiera w recenzjach wiele pochwał.

Średnia wyciągnięta z ocen, jakie zgarnia R-Type Final 2 to 7,6/10 (w wersji na PS4). Z tytułu zadowolona jest wyjątkowo redakcja Forbesa (8/10) i The Games Machine (8,6/10), która chwali tytuł za staroszkolny klimat, świetne sterowanie i przyjemną grafikę. Na drugim biegunie ocen znajduje się natomiast serwis PlayStation Country, który wystawił retro strzelance zaledwie 5/10. W swoim tekście redaktor  narzeka na dosyć wysoką cenę gry, na małą ilość zawartości, zbyt powtarzalne poziomy oraz nieciekawych bossów. Problemem ma być też nierówny poziom trudności - z kilkoma wyjątkowo niesprawiedliwymi momentami.

Ze znacznie gorszą sytuacją mamy do czynienia na Switch (średnia w recenzjach: 6,5/10). Gra ma tutaj problemy z aspektami technicznymi - framerate jest niestabilny w praktycznie wszystkich poziomach a loadingi irytująco długie

Tak jak pisaliśmy wcześniej, przed decyzją o ewentualnym zakupie możecie pobrać wersję demonstracyjną R-Type Final 2, która czeka w cyfrowej dystrybucji na zainteresowanych.

 

Tagi: Granzella NIS America R-Type Final 2