Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2021 17:20
Superman reboot
2867V

W Supermana wcieli się czarnoskóry aktor. Warner Bros. szuka odpowiedniego reżysera

Pojawiają się nowe informacje dotyczące pełnego rebootu „Supermana”. Warner Bros. poszukuje aktualnie reżysera, który będzie mógł w odpowiedni sposób zaprezentować historię. W dodatku ujawniono, że główna rola w produkcji przypadnie czarnoskóremu aktorowi.

W lutym potwierdziliśmy, że powstaje reboot „Supermana”, którego scenarzystą został Ta-Nehisi Coates, czyli twórca serii komiksów o „Czarnej Panterze”. Nadal nie znamy wielu szczegółów dotyczących projektu, ale The Hollywood Reporter otrzymał bardzo ciekawe informacje dotyczące angażu reżysera.

Według informacji dziennikarzy, Warner Bros. oraz DC zdecydowały się zatrudnić czarnoskórego reżysera, który zajmie się pierwszym kinowym wcieleniem Supermana z udziałem czarnoskórego aktora.

Jak wiadomo wcześniej potwierdzono, że J.J. Abrams będzie producentem, więc w Sieci pojawiły się informacje, według których twórca prawdopodobnie zostanie reżyserem. Jak się jednak okazuje – jedno ze źródeł The Hollywood Reporter stwierdziło, że postawienie na Abramsa było by „nie na miejscu”.

W rezultacie Warner Bros. oraz Marvel mają teraz rywalizować o odpowiedniego reżysera – ta druga korporacja poszukuje twórcy, który zajmie się stworzeniem „Blade'a”.

Warto jednak podkreślić, że aktualnie nowy „Superman” nie ma być częścią żadnego z uniwersum, a historia tworzona przez Coatesa jest „w stylu oryginalnych komiksów”. W tym wypadku bohater przybędzie na Ziemię z Kryptonu.

Źródło: Twitter: CultureCrave
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/black-superman-ta-nehisi-coates-warner-bros-movie-1234947599/

Tagi: DC Superman Superman reboot Warner Bros.