Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2021 15:10
Stadia
632V

Stadia traci czołowych pracowników. Szef produktu i dyrektor generalny opuścili firmę

Google może mieć spory problem z kadrą odpowiedzialną za rozwój Stadii. Korporacja niedawno potwierdziła, że nie zamierza dłużej rozwijać własnych gier, a w ostatnich dniach firmę opuścili czołowi pracownicy. Okręt stracił nawet kapitana.

Stadia nie będzie otrzymywać gier tworzonych przez zespoły Google, ale na streamingową platformę stale debiutują produkcje od deweloperów third-party. Trudno jednak powiedzieć, jak będzie wyglądać przyszłość, ponieważ usługa straciła wielu doświadczonych pracowników.

John Justice był wiceprezesem i szefem produktu dla Stadia, ale Google potwierdziło, że postanowił on odejść z firmy. To jednak nie koniec, ponieważ Haven Studios powitało w swoich szeregach kilku innych czołowych pracowników odpowiedzialnych dotychczas za usługę.

Sebastien Puel (dyrektor generalny Google Stadia Games), Corey May (szef działu usług kreatywnych i wydawnictw), Jonathan Dankoff (pracownik działu badań UX), Erwann Le Rouzic (grafik koncepcyjny), Francis Denoncourt (grafik koncepcyjny) oraz Pierre-Marc Bérubé (programista) dołączyli do Haven Studios, które opracowuje ekskluzywne grę dla PlayStation 5.

I choć odejście deweloperów rozwijających produkcje nie jest zaskakujące, to jednak opuszczenie firmy przez szefa produktu jest na pewno zastanawiające.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/stadias-head-of-product-has-left-google/
https://www.resetera.com/threads/head-of-creative-services-and-publishing-general-manager-of-googles-stadia-games-alongside-others-leave-to-join-haven-studio.420791/

Tagi: google Google Stadia Stadia