Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2021 11:50
PS5 SCUF
1920V

PS5 SCUF powstaje! Profesjonalny kontroler ma zadebiutować „wcześniej od konkurencji”

Corsair potwierdza prace nad profesjonalnym kontrolerem do PS5. Posiadacze PlayStation 5 będą mogli już wkrótce sięgnąć po SCUF-y – urządzenie ma zadebiutować na rynku przed propozycją konkurencji.

Corsair kupił markę SCUF i najwidoczniej chce wykorzystać duży potencjał oraz zainteresowanie specjalnymi kontrolerami. Na PlayStation 5 w przypadku gier z PS5 nie działają pady zewnętrznych partnerów, ale wiele na to wskazuje, że w niedalekiej przyszłości sporo się zmieni.

Andy Paul, dyrektor generalny Corsaira, potwierdził na spotkaniu z inwestorami, że powstaje już SCUF dla PlayStation 5:

„Oczywiście pracujemy tak szybko, jak tylko możemy, aby zaoferować [kontroler] PS5. Nie ujawniliśmy jeszcze kiedy to będzie, ale podejrzewam, że będziemy dość wcześnie na rynku w porównaniu do którejkolwiek z naszych konkurencji”.

Trudno powiedzieć, kiedy rozbudowane pady trafią na rynek, ale bardzo możliwe, że już w niedalekiej przyszłości poznamy propozycję SCUF-a dla PlayStation 5.

Andy Paul wspomniał również o zainteresowaniu kontrolerami – większość przychodów marki SCUF pochodzi z PlayStation 4, co nie jest w zasadzie zaskakujące biorąc pod uwagę, że Microsoft posiada swojego Elite'a..

CEO przypomniał dodatkowo, że Corsair posiada umowę licencyjną z Microsoftem sugerując tym samym nadejście nowych padów również na tę platformę – choć tutaj sytuacja wygląda inaczej, ponieważ aktualnie wdane SCUF-y działają na Xboksach Series X|S.

Źródło: https://wccftech.com/scuf-ps5-controller-in-the-works

Tagi: Corsair PlayStation 5 PS5 SCUF Sony