Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2021 20:56
Phil Spencer x Xbox Game Pass
2160V

Xbox Game Pass może trafić na inne konsole? Phil Spencer „nie poddaje się” i chce zapewnić usługę graczom

Rozpoczął się kolejny dzień batalii sądowej Epic Games z Apple, dzięki której tym razem możemy zapoznać się z ciekawą informacją z obozu Microsoftu. Szef marki Xbox potwierdził, że wciąż stara się, by dostarczyć Xbox Game Pass na inne konsole.

Od kilku godzin trwa drugi dzień rozprawy Epic Games vs. Apple, podczas której przesłuchiwany był między innymi Tim Sweeney. Jak już wcześniej wspominaliśmy – rozprawa jest publiczna i wiele dowodów ze sprawy pojawia się w Sieci, więc możemy zapoznać się z kolejnymi ciekawostkami dotyczącymi naszej branży.

W ujawnionej korespondencji Tim Sweeney rozmawiał z Philem Spencerem na temat aktualnej sytuacji na rynku – dyrektor generalny Epic Games wspominał między innymi o wymogu abonamentu Xbox Live Gold do sieciowej rozgrywki, co pewnie jest związane z produkcjami free-2-play oraz Fortnite.

Sytuacja jest jednak bardzo interesująca, ponieważ szef marki Xbox potwierdził, że wciąż „nie poddał się” i chce zaoferować Xbox Game Pass na innych konsolach. Nie wiemy tak naprawdę o jakich urządzeniach wspomniał Spencer, ale jak wiadomo w swoim czasie było sporo plotek, według których Microsoft chce wrzucić usługę na Nintendo Switcha.

Jak wiadomo Microsoft systematycznie bawi się z fanami prezentując hybrydowy sprzęt Nintendo na różnych konferencjach. Nie możemy mieć pewności, czy jest to w jakiś sposób powiązane, jednak Phil Spencer nadal chce realizować swój pomysł dostarczenia Xbox Game Pass na wiele urządzeń.

Phil Spencer x Xbox Game Pass - 1

Phil Spencer x Xbox Game Pass - 2

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-game-pass-on-nintendo-switch-maybe-possibly

Tagi: Microsoft phil spencer Xbox xbox game pass