Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.05.2021 09:30
PlayStation App aktualizacja
3784V

PlayStation App ze świetną aktualizacją. Aplikacja pozwoli zdalnie zarządzać pamięcią masową PS5

Oficjalna aplikacja PlayStation doczekała się bardzo przydatnej funkcji, którą przyniosła nowa aktualizacja. Zdecydowanie warto rzucić okiem na nowości.

Wokół PlayStation dzieje się ostatnio bardzo sporo - wczoraj dostaliśmy choćby na przykład State of Play, na którym zaprezentowano kilka nadchodzących gier (w tym bardzo wyczekiwane przez wielu Ratchet & Clank: Rift Apart). Dziś z kolei okazało się, iż w Polsce cena PlayStation 5 poszła do góry i już teraz przejdzie nam płacić stówkę więcej.

I gdzieś w tym zalewie informacji mogła umknąć najnowsza aktualizacja PlayStation App, a więc oficjalnej aplikacji od Sony, dzięki której możemy zarządzać naszymi kontami. Najnowszy update przynosi naprawdę sporo ciekawych nowości, a najważniejszą z nich jest możliwość zdalnego zarządzania pamięcią masową. Od teraz mamy dostęp do naszych dysków z poziomu smartfona! Jeśli chodzi natomiast o całą listę zmian, to prezentuje się ona następująco:

  • Sortowanie i filtrowanie PS Store, aby ułatwić szukanie gier;
  • Możliwość porównywania trofeów z przyjaciółmi;
  • Zarządzanie pamięcią masową PS5 z poziomu aplikacji;
  • Przyjmowanie zaproszeń do sesji multiplayer na PS5 z poziomu aplikacji;
  • Udostępnianie zdjęć, tekstów i adresów URL z innych aplikacji do znajomych w PS App;
  • I sporo poprawek działania oraz wydajności.

Aktualizacja może się więc bardzo przydać osobom, które muszą cały czas mądrze zarządzać swoim miejscem na dysku, albowiem tasują gry, które obecnie mają na dysku. Teraz usuwanie zbędnych tytułów będzie znacznie prostsze i nie będzie wymagało biegania do konsoli. Jak się zapatrujecie? Będziecie korzystać z nowej możliwości w PlayStation App?

Źródło: https://twistedvoxel.com/playstation-app-update-adds-remote-ps5-storage-management/

Tagi: aplikacja PlayStation PS App smartfon Sony