Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2021 20:50
Fall Guys zadebiutuje później na Xboksach i Nintendo Switchu
644V

Fall Guys zadebiutuje później na Xboksach i Nintendo Switchu, ale gra otrzyma cross-play

Mediatonic potwierdziło złą wiadomość dla graczy wyczekujących na kolejne wydania Fall Guys. Gra zmierza na Xboksy Series X|S, Xboksa One oraz Nintendo Switcha, jednak produkcja zadebiutuje w późniejszym terminie.

Twórcy Fall Guys: Ultimate Knockout w lutym potwierdzili, że ich pozycja trafi na Xboksy Series X|S oraz na Xboksa One, a wcześniej ujawniono wydanie na Nintendo Switcha. Gra miała wylądować na nowych platformach latem, jednak zespół zdał sobie sprawę, że nie może zapewnić gry na ten termin.

Mediatonic opublikowało wiadomość na swojej stronie, w której twórcy potwierdzają, że Fall Guys zadebiutuje na sprzęcie Microsoftu oraz Nintendo w późniejszym terminie – studio chce opracować „smakowite nowości”, ale na takie atrakcje musimy zaczekać.

Twórcy jednak potwierdzili dobrą wiadomość – opóźnienie pozwoli wprowadzić do gry cross-play. Jak wiadomo Mediatonic zostało kupione przez Epic Games, które posiada odpowiednią technologię, by zapewnić wspólną grę na jednym serwerze. W przyszłości otrzymamy konkretne szczegóły wprowadzenia Fall Guys na nowe platformy.

Jednocześnie zespół nadal pracuje nad nowościami, więc gracze z PlayStation 5, PlayStation 4 i PC mogą szykować się na aktualizację sezonu 4.5.

Źródło: https://fallguys.com/news/fall-guys-xbox-and-switch-delay-crossplay-incoming

Tagi: Devolver Digital Fall Guys: Ultimate Knockout Mediatonic