Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.03.2021 19:31
Fall guys
893V

Twórcy Fall Guys kupieni przez Epic Games

Mediatonic, twórcy Fall Guys, poinformowali, że właśnie stali się rodziną z Epic Games.

Epic Games szykuje się na ogromną ofensywę. Firma chce zachęcić jak największą ilość wydawców do wypuszczania gier PC'towych na ich platformę, a w międzyczasie interesuje się innymi zespołami deweloperskimi. 

Jednym z nich jest Mediatonic, czyli twórcy docenionego na całym świecie Fall Guys: Ultimate Knockout. Zespół ogłosił przed chwilą, że stali się rodziną Epic Games i będą zajmowali się czymś, co im bardzo odpowiada. Przejęcie skomentował CEO Epica, Tim Sweeney, który mówi:

Nie jest tajemnicą, że Epic inwestuje w tworzenie metaverse, a Tonic Games [w skład spółki wchodzi Mediatonic -dop red.] podziela ten cel. Ponieważ Epic pracuje nad budowaniem wirtualnej przyszłości, potrzebujemy wielkiego talentu, który wie, jak tworzyć potężne gry, treści i niezapomniane doświadczenia.

Twórcy przebojowego tytułu typu battle royale będą więc poszerzać lądy i zajmować się - przede wszystkim - tworzeniem technologicznych, innowacyjnych rzeczy, które swoją tematyką będą zahaczać o wciągające światy wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: https://twitter.com/jasonschreier/status/1366811913133436928

Tagi: Devolver Digital Fall Guys: Ultimate Knockout Mediatonic