Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2021 15:29
GTA 6
2271V

GTA 6 potrzebuje testerów? Rockstar poszukuje pracowników do sprawdzania „nowych gier”

Rockstar ma najwidoczniej kilka projektów w produkcji i studio poszukuje dużego wsparcia. Firma otworzyła rekrutacje dla testerów i wśród udostępnionej informacji pojawia się wzmianka o „nowych grach”. Ta wiadomość rozbudziła graczy wyczekujących na GTA 6.

Od miesięcy czekamy na pozytywne informacje dotyczące GTA 6. Jak wiemy produkcja Rockstar na pewno powstaje, jednak wciąż nie mamy pojęcia, kiedy tak naprawdę możemy liczyć na zapowiedz. Optymiści mają nadzieję, że jeszcze w tym roku otrzymamy teaser, jednak nie brakuje głosów, że w 2021 roku Rockstar skupi się wyłącznie na odświeżonym GTA 5.

Mimo to możemy mieć pewność, że deweloperzy pracują nad kilkoma projektami – Rockstar Games szuka pracowników, którzy za około 120 tysięcy zł rocznie (23 tysiące funtów) będą zajmować się sprawdzaniem „nowych gier”. Studio potrzebuje „utalentowanych testerów gier, którzy są pełni pasji, zaangażowania i są zmotywowani”.

Co jednak istotne – choć Rockstar posiada aktywnych 48 ofert pracy w Wielkiej Brytanii, to poszukuje testerów wyłącznie do Edynburga, czyli głównego oddziału Rockstar North. To właśnie ten zespół jest odpowiedzialny za serię Grand Theft Auto.

To właśnie z tego powodu część graczy łączy ogłoszenie o pracę z GTA 6, ponieważ studio może szukać nowych pracowników na finalnym etapie rozwoju, by pomóc aktualnemu zespołowi wyszukiwać błędów.

Tester będzie między innymi odpowiedzialny za:

  • Zapewnienie jakości produktów wydawanych przez Rockstar do wiodącego w branży standardu
  • Tworzenie i przeprowadzanie kompleksowych planów testów, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie
  • Pisanie zwięzłych raportów błędów i dostarczanie wszystkich istotnych informacji pomocniczych, takich jak zrzuty ekranu, filmy i dzienniki

Testerzy w Rockstar Games muszą posiadać konkretne umiejętności, by grać w gry na wysokim poziomie. Co nie jest pewnie zaskoczeniem – pracownik będzie zajmował się tytułami na konsole aktualnej generacji.

Źródło: https://www.thenational.scot/news/19262706.rockstar-games-looking-pay-someone-23k-year-test-new-games/

Tagi: Grand Theft Auto Grand Theft Auto 6 gta gta 6 Rockstar