Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.04.2021 11:15
Elite Dangerous: Odyssey. Gameplay prezentuje poszukiwanie życia na obcych planetach
624V

Elite Dangerous: Odyssey. Gameplay prezentuje poszukiwanie życia na obcych planetach

Elite Dangerous: Odyssey nadciąga. Wiemy już, kiedy zagramy w wielkie rozszerzenie do tej świetnej, kosmicznej symulacji. Teraz pora przyjrzeć się gameplayowi z testów.

Część osób biorących udział w testach Elite Dangerous: Odyssey uzyskała pozwolenie od deweloperów na podzielenie się gameplayem z rozszerzenia.

Najciekawsza wydaje się tutaj rozgrywka prezentująca poszukiwanie życia na eksplorowanych planetach w Elite Dangerous: Odyssey. W poniższym filmiku od ObsidiantAnt możemy przyjrzeć się, jak wygląda "radar" śladów biologicznych w grze. Po ustaleniu, że na planecie może występować życie, schodzimy na jej powierzchnię, by prowadzić dalsze badania.

Oczywiście największą atrakcją w Elite Dangerous: Odyssey będzie możliwość wychodzenia z kokpitów i maszerowania po powierzchniach ciał niebieskich. W 3 minucie nagrania możecie przyjrzeć się, jak wygląda "wizja lokalna" - czyli osobiste skanowanie napotkanych form życia, co może się kojarzyć z No Man's Sky. Deweloperzy Elite Dangerous: Odyssey przygotowali w tym miejscu dla nas zręcznościową minigierkę (3:30).

Poprzez zbieranie informacji o napotkanych formach życia, zbieramy kod genetyczny takich istot, który możemy następnie sprzedać. W filmiku widać również, jak wyglądają wpisy dotyczące obcych form życia w Codexie gry.

Rozszerzenie Elite Dangerous: Odyssey zapewni też dostęp m.in. do nowych lub odświeżonych wizualnie statków kosmicznych, które możecie sprawdzić w akcji w kolejnym materiale wideo poniżej.

Więcej informacji o Elite Dangerous: Odyssey (wraz z datą premiery) znajdziecie tutaj.Tagi: Elite Dangerous Frontier Developments