Iza Łęcka Iza Łęcka 26.04.2021 09:01
Colette x Medal of Honor: Above and Beyond
801V

Twórcy Apex Legends i Oculus Studios świętują zdobycie Oscara w zaskakującej kategorii

Z samego rana przedstawiliśmy naszym czytelnikom pełną listę zwycięzców tegorocznych Oscarów, jednakże niemałą niespodzianką jest fakt, że powody do świętowania mają Respawn Entertainment od Electronic Arts oraz Oculus Studios należące do Facebooka. Te zespoły zajęły się produkcją „Colette”.

W zeszłym roku na rynku zadebiutowało Medal of Honor: Above and Beyond, które niestety nie przywróciło serii należytej sławy. Gra opracowana przez Respawn Entertainment została przygotowana między innymi na Oculusa – tutaj możecie przeczytać naszą recenzję.

W produkcji twórców Titanfall oraz Apex Legends zamieszczono krótkometrażowy film dokumentalny „Colette”, który miał na celu dodanie „historycznej autentyczności”, stanowiąc „podstawę doświadczenia gry”.

„Colette” nie jest jednak wyłącznie dodatkiem, ponieważ obraz zadebiutował w lutym 2020 roku na Big Sky Documentary Film Festival, czyli jeszcze przed premierą pozycji z serii Medal of Honor. Dokument wyreżyserowany przez Anthony'ego Giacchino doceniła Amerykańska Akademia i w tym roku został nagrodzony Oscarem za „Najlepszy krótkometrażowy dokument”. O czym opowiada? Historia poświęcona jest losom byłej członkini francuskiego ruchu oporu, która po 74 latach konfrontuje się z traumatyczną przeszłością.

Jest to pierwszy Oscar dla Oculus Studios oraz Respawn Entertainment, którzy pracowali nad produkcją. Wyróżnienie zdobył również The Guardian – redakcja podjęła się dystrybucji filmu.

„90-letnia Colette Marin-Catherine konfrontuje się ze swoją przeszłością, odwiedzając niemiecki obóz koncentracyjny Mittelbau-Dora, w którym zginął jej brat. Jako młoda dziewczyna walczyła z hitlerowskimi nazistami jako członkini francuskiego ruchu oporu. Przez 74 lata odmawiała postawienia stopy w Niemczech, ale to się zmienia, gdy w jej życie wkracza młoda studentka historii, Lucie. Marin-Catherine, będąc gotowa otworzyć stare rany i powrócić do strachu tamtych czasów, oferuje nam wszystkim ważne lekcje”.

Sprawdźcie pełną listę zwycięzców Oscarów 2021.

Źródło: https://deadline.com/2021/04/oculus-studios-electronic-arts-respawn-entertainment-colette-oscar-documentary-win-1234743711/

Tagi: Electronic Arts Medal of Honor: Above and Beyond Respawn Entertainment