Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 25.04.2021 17:28
Astro's Playroom noclip
1202V

Astro's Playroom. Autorzy opowiadają o powstaniu gry

PlayStation 5 już na samym starcie doczekało się kilku bardzo dobrych gier na wyłączność, wśród których niespodziewaną perełką stało się właśnie Astro's Playroom.

Na pół roku po listopadowej premierze, popularnej grze przyjrzeli się pierwsi dokumentaliści, a są nimi członkowie zespołu Noclip - znanego przede wszystkim z tworzenia bardzo dobrych i ogólnodostępnych filmów oraz mini-seriali dokumentalnych.

Tym razem filmowcy porozmawiali z Nicolasem Doucetem - reżyserem kreatywnym w ASOBI Team - o pracy nad demem technologicznym dla wewnętrznych studiów Sony, które ponownie skończyło się stworzeniem własnej małej gierki. Tak jak przy okazji Playroom na PlayStation 4, wszystko zaczęło się bowiem od zwykłego tech-demka mającego na celu nauczyć resztę deweloperów z Sony tego, jak mogą korzystać z nowych możliwości konsoli oraz pada DualSense.

Całość jest dość krótka, bo zamyka się w zaledwie 25 minutach, aczkolwiek zdecydowanie warto obejrzeć nowe dzieło Noclip, aby dowiedzieć się tego jak od kuchni wygląda tworzenie pierwszych malutkich gierek dla next-genowej konsoli.

Tagi: ASOBI Team Astro's Playroom exclusive film dokumentalny noclip Sony Interactive Entertainment