Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.04.2021 11:30
PlayStation Home powróci?
1440V

PlayStation Home powróci? Sony odnowiło rejestrację znaku towarowego

Socjalna usługa PlayStation Home nigdy nie cieszyła się popularnością na dużą skalę, ale miała swoje grono oddanych fanów, którzy uwielbiali z niej korzystać.

 

W ostatnim czasie znaki towarowe zdają się zdradzać nam wiele ciekawych planów wielkich wydawców. Jeszcze w lutym spekulowaliśmy plany stworzenia kompilacji remasterów serii The Legend of Zelda, a wczoraj rozgorzała ogromna dyskusja na temat tego, z czym wiąże się tajemnicze Soho Engine, które zarejestrowało Sony. I choć nie jest łatwo trafić i wszystko może się okazać czymś zupełnie innym, to tego typu dedukowanie zawsze ekscytuje.

Podobnie jest teraz, albowiem wiele wskazuje na to, że Sony odnowiło rejestrację znaku towarowego "PlayStation Home". Fani bardzo szybko zaczęli żywić nadzieję, iż chodzi o powrót popularnej usługi sieciowej, która debiutowała w 2008 roku na PlayStation 3. Pozwalała spotykać się z innymi w wirtualnej przestrzeni, ale poprzez trójwymiarowe awatary. Wszystko zamknięto niestety w 2015 roku - oczywiście przez wzgląd na słabnące zainteresowanie. 

Odnowienie praw do nazwy pozwala wierzyć w dwa scenariusze. Po pierwsze, Sony może chcieć przywrócić w jakimś stopniu rzeczoną usługę. Ku tej teorii pozwala skłaniać wczorajsze ogłoszenie o rejestracji Soho Engine! W jaki sposób? Wspomniałem tam, że Team Soho to poprzednia nazwa London Studio. I choć wiele osób zrobiło sobie nadzieję na The Gateway 2, należy mieć na uwadze, że przytoczona ekipa odpowiadała również za... PlayStation Home!

Jest oczywiście jeszcze druga, bardziej prozaiczna droga - Sony może po prostu chcieć utrzymać prawa na przyszłość, aby w żaden sposób ich nie stracić. Cóż, czas pokaże, jakie są realia. Jestem jednak przekonany, że w dzisiejszych czasach mogłaby okazać się sporym hitem - zwłaszcza wśród młodszych graczy.

Źródło: https://www.thegamer.com/playstation-home-trademark/

Tagi: awatary PlayStation Home PS5 social Sony