Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.04.2021 14:30
MLB The Show 21 PS5 i XSX
858V

MLB The Show 21 działa lepiej na PS5 niż na XSX. Analiza Digital Foundry pokazuje niewielką różnicę

Ekipa z Digital Foundry wzięła pod lupę najnowszą odsłonę gry o baseballu od Sony. Wyniki są naprawdę dobre i z lekkim wskazaniem na konsolę PlayStation 5.

MLB The Show 21 to tytuł, który przeszedł do historii - mówimy o grze stworzonej przez Sony, która ukazała się również na konsolach Microsoftu - co więcej, trafiła przecież do Game Passa już w dniu premiery. Taka zagrywka przyniosła projektowi naprawdę spory rozgłos i nie może zaskakiwać fakt, iż właśnie o ten element oparto sporą część marketingu.

Ekipa z Digital Foundry postanowiła przeanalizować najnowszy sportowy tytuł od SIE San Diego Studio - zarówno pod kątem działania na poszczególnych konsolach, jak i późniejszego zestawienia wyników z obu sprzętów. Wyniki pokazują, że tytuł został zoptymalizowany naprawdę dobrze i frajdę powinni czerpać zarówno posiadacze nowej generacji sprzętów od Sony i Microsoftu, jak i ci, którzy wciąż grają na PS4 oraz Xboksach One.

Gra najlepiej działa na PlayStation 5, gdzie oferuje 2160p i 60 FPS. Tak samo wygląda to na XSX, ale płynność jest mniej stabilna - gra gubi więcej klatek (głównie podczas intensywnych scen przerywnikowych). Ponadto, na PS5 wszystko ładuje się około 4 sekund szybciej.

Na Xbox Series S jest podobnie względem XSX, choć oczywiście konsola wspiera maksymalnie 1080p. Jeśli chodzi natomiast o poprzednią generację, to tutaj punkt dla XOX, gdzie wszystko chodzi aż o 5-7 klatek lepiej, niż na PlayStation 4 PRO (przy graniu w 1440p).

Reasumując, zgodnie ze słowami specjalistów z Digital Foundry, Sony odwaliło kawał dobrej roboty i gra jest warta sprawdzenia na każdym ze sprzętów. Nie zważając na samą płynność, jedyną różnicą będzie kontroler - wersja na PlayStation 5 wspiera możliwości DualSense.

Źródło: https://gamingbolt.com/mlb-the-show-21-runs-slightly-better-on-ps5-than-xbox-series-x-according-to-digital-foundry

Tagi: MLB The Show 21 SIE San Diego Studio Sony Interactive Entertainment