Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2021 19:40
Fortnite Horizon Aloy
682V

Fortnite było najpopularniejszą grą na PlayStation i Xboksie w marcu. Znamy ciekawe dane z USA

Gracze mogą narzekać na tytuł Epic Games, ale liczne współprace ze studiem i gościnne wizyty bohaterów z różnych światów nie jest przypadkowe. Fortnite to najpopularniejsza gra na PlayStation 5, Xboksach Series X|S, PlayStation 4 i Xboksie One w marcu.

Do Fortnite w ostatnich dniach dołączyli między innymi Aloy z Horizon Zero Dawn oraz Obcy i choć wielu graczy nie rozumie, dlaczego różne marki chcą współpracować z Epic Games, to jednak najnowsze dane NPD potwierdzają fenomen gry.

Jak podaje Mat Piscatella – Fortnite było najchętniej ogrywaną produkcją na konsolach PlayStation i Xbox w marcu ubiegłego roku. Drugie miejsce w obu rankingach zajął Call of Duty: Modern Warfare, ale warto zwrócić uwagę, że również Call of Duty: Black Ops Cold War znajduje się na liście. NPD podkreśla, że Call of Duty Warzone nie jest ujęty w zestawieniu, ponieważ grę włącza się przez Black Ops Cold War i Modern Warfare.

Trudno tak naprawdę dziwić się, że Fortnite i Epic Games rozdają karty, gdy na niezwykle popularnych konsolach to właśnie ten tytuł osiąga takie wyniki. Żadna gra nie może równać się z pozycją Battle Royale. Możemy mieć pewność, że istotnym czynnikiem sukcesu jest forma dystrybucji, ale możemy mieć pewność, że wydawca nie narzeka na brak pieniędzy.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/fortnite-had-more-players-than-any-other-game-on-playstation-or-xbox-in-march/1100-6490533/

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software