Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2021 15:15
Evercade VS
1297V

Evercade VS oficjalnie! Twórcy handhelda zaprezentowali konsolę przypominającą NES-a

Evercade nie będzie już wyłącznie przenośną konsolą. Producent właśnie ujawnił Evercade VS, który podłączymy do telewizora. Gracze będą mogli korzystać z wcześniej kupionych produkcji. Zobaczcie zwiastun urządzenia.

Evercade to jedna z najlepszych retro konsol, która zbiera pochwały od graczy oraz kolekcjonerów – w zeszłym roku na portalu mogliście zapoznać się z moją recenzją urządzenia. Sprzęt cieszy się dużą popularnością, więc producent idzie za ciosem.

Właśnie zaprezentowano Evercade VS, który pod względem konstrukcji przypomina kultowego NES-a i tym razem jest to stacjonarna propozycja. Konsolę podłączymy do telewizora, ale co najważniejsze – urządzenie wspiera niemal wszystkie wcześniej wydane kartridże. Na nowej platformie nie włączymy jedynie kolekcji „Namco Museum”, które są „ekskluzywnie dostępne na handheldzie”.

Gracze będą mogli bez problemu wrzucić nawet dwa zestawy gier w specjalne sloty, a następnie podłączą kontrolery lub Evercade (handheld) i rozpoczną rozgrywkę. Sprzęt zapewni rozdzielczość na poziomie 1080p (przez HDMI) i posiada możliwość podłączenia Wi-Fi (dla aktualizacji). Twórcy zdecydowali się wyposażyć sprzęt w czterordzeniowy procesor 1,5 GHz wspierany przez 512 MB DRAM i 4 GB pamięci wewnętrznej.

Evercade VS pojawi się na rynku 3 listopada tego roku, a zamówienia przedpremierowe ruszą 28 maja. Starter Pack został wyceniony na 99,99 euro (1 gra i 1 kontroler), ale zainteresowani mogą także sięgnąć po Premium Pack (2 gry i 2 pady), a nawet Special Edition, który ma charakteryzować się innym kolorem. W przyszłości poznamy ceny droższych pakietów.

Co sądzicie o Evercade VS?

Evecade VS 1

Evecade VS 2

Evecade VS 3

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/04/this_christmas_were_getting_a_nes-like_console_that_plays_physical_carts

Tagi: Evercad Evercade VS trailer zwiastun