Iza Łęcka Iza Łęcka 23.04.2021 13:37
V z Cyberpunk 2077
2021V

Cyberpunk 2077 na PS5 i XSX|S ma poprawić „atmosferę”. Usunięcie gry z PS Store znacząco wpłynęło na sprzedaż

Zgodnie z założeniami CD Projekt RED Cyberpunk 2077 jeszcze w tym roku zadebiutuje na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Wydanie przygotowane na nowe konsole ma poprawić ogólną atmosferę wokół pozycji polskiego studia, dlatego będzie testowane dopóki nie zapewni oczekiwanej jakości.

CD Projekt przedstawił wczoraj wyniki finansowe za ubiegły rok i tak jak było wcześniej zapowiedziane – Polacy osiągnęli rekordowe rezultaty. Co więcej, poznaliśmy również informacje dotyczące zwrotów, na które przeznaczono ponad 50 mln dolarów.

W trakcie spotkania z inwestorami potwierdzono, że około 20% całego zespołu CD Projekt RED zajmuje się obecnie usprawnieniem futurystycznej przygody w Night City. Prace naprawcze wpłyną na wydatki i terminy następnych premier, jednak next-genowe wydanie pozycji trafi na rynek w drugiej połowie 2021 roku. Gra będzie ulepszana „tak długo, jak będzie to konieczne”.

Adam Kiciński (prezes CD Projektu) uważa, ze debiut Cyberpunka 2077 na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S powinien mieć „znaczący wpływ na sprzedaż i ogólną atmosferę wokół” produkcji. Tytuł nie otrzyma publicznych testów, jednak polski producent współpracuje z zewnętrznymi profesjonalnymi firmami, dzięki czemu gra doczeka się rozbudowanego sprawdzenia przed debiutem.

Jak wskazał przedstawiciel CD Projektu, usunięcie Cyberpunk 2077 ze sklepu Sony bardzo oddziałuje na sprzedaż pozycji – również na innych platformach:

„Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że nastawienie do Cyberpunka i sytuacja z cyfrowym sklepem Sony - fakt, że zostaliśmy odcięci od dużej części rynku, co mogło również pośrednio wpłynąć na decyzję graczy o zakupie gry na innych platformach - zdecydowanie przełożyło się na sprzedaż” – powiedział członek zarządu CD Projekt.

Źródło: https://www.ign.com/articles/playstation-cyberpunk-2077-delisting-influenced-sales-cdpr
https://twinfinite.net/2021/04/cyberpunk-2077-2/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077