Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2021 20:34
PlayStation Logo
1846V

Sony zapewni unikalne wrażenia z gier w chmurze. Jim Ryan mówi o doświadczeniu „tylko na PlayStation”

Sony nie może jedynie przyglądać się działaniom Microsoftu, który chętniej wrzuca do Xbox Game Pass mocne i premierowe produkcje. Jim Ryan podczas ostatniego wywiadu potwierdził, że firma szykuje własne rozwiązania na rozgrywkę w chmurze – Japończycy chcą zapewnić unikalne doświadczenie, które będzie dostępne „tylko na PlayStation”.

Na początku miesiąca twórca serii God of War wspomniał o planach Sony – David Jaffe uważa, że Japończycy szykują „odpowiedź” na Xbox Game Pass. Deweloper nie zna dokładnych planów, jednak jego słowa pobudziły fanów marki PlayStation, którzy wierzą, że wkrótce poznamy konkretne szczegóły dotyczące nowej usługi.

Temat w pewien sposób podłapał Jim Ryan, który podczas ostatniego wywiadu potwierdził, że Sony nie rezygnuje z chmury i wciąż rozwija swój pomysł:

„Wciąż prowadzimy rozmowy z [Microsoftem] na temat wymiany pomysłów. Wciąż rozmawiamy z nimi o wymianie pomysłów i jest kilka bardzo interesujących rzeczy, więc gdy nadejdzie odpowiedni czas, ogłosimy naszą strategię dotyczącą chmury. Możemy sobie wyobrazić wykorzystanie chmury dla naszej infrastruktury technicznej, ale wrażenia z gier w chmurze, które oferujemy, będą wyjątkowe i tylko na PlayStation”.

Szef Sony Interactive Entertainment nawiązał do współpracy, jaką Sony i Microsoft nawiązały w 2019 roku – jak widać korporacje nadal współpracują, ale Japończycy zamierzają zapewnić swoim klientom specjalne doświadczenie, takie które będzie dostępne „tylko na PlayStation”.

W trakcie rozmowy Jim Ryan podkreślił, że aktualnie trudno powiedzieć, jak będzie wyglądać przyszłość i czy chmura może wpłynąć na normalny cykl życia konsoli (6-7 lat):

„Trudno teraz odpowiedzieć na to pytanie, ale historia pokazuje, że sprzedaż osiąga szczyt w trzecim lub czwartym roku. Pod koniec cyklu, chmura może odegrać jakąś rolę. Jestem bardziej optymistycznie nastawiony do przyszłości niż rok temu”.

Dyrektor generalny SIE został także zapytany, czy ze względu na chmurę – PlayStation 5 może być ostatnią standardową konsolą Sony? Jednak aktualnie jest za wcześnie na przedstawienie konkretnej odpowiedzi:

„Właśnie wydaliśmy PS5, więc w tym momencie jest czas, aby dowiedzieć się, jak ludzie oceniają sprzęt, a następnie zastanowimy się nad przyszłością PlayStation”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/jim-ryan-says-sony-is-devising-a-cloud-strategy-that-will-be-unique-and-only-on-playstation/

Tagi: Jim Ryan PlayStation playstation 5 PS5 Sony