Gran Turismo pojawi się na Olimpiadzie! Gra będzie częścią Olympic Virtual Series

Gry
1539V
Gran Turismo pojawi się na Olimpiadzie! Gra będzie częścią Olympic Virtual Series
Iza Łęcka | 22.04.2021, 11:46

Wielka seria Sony doczeka się ogromnego zaszczytu. Gran Turismo zostało wybrane jako jedna z produkcji, która pojawi się na tegorocznej Olimpiadzie. Podczas rozgrywek Olympic Virtual Series zmierzą się ze sobą najlepsi kierowcy z całego świata.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił nową serię wirtualnych wydarzeń sportowych, które odbędą się przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, nazwaną Olympic Virtual Series. Nie oznacza to oczywiście, że gry są częścią głównej Olimpiady, ale MKOI współpracuje z pięcioma międzynarodowymi federacjami sportowymi przy organizacji wirtualnych zawodów w grach, w których występują poszczególne dyscypliny.

Dalsza część tekstu pod wideo

Olympic Virtual Series będzie rozgrywany od 13 maja do 23 czerwca. Tak prezentuje się lista gier, które pojawią się podczas wydarzenia:

  • Gran Turismo
  • Zwift
  • eBaseball Powerful Pro Baseball 2020
  • Virtual Regatta
  • Gra od Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej nie została jeszcze przedstawiona

Obecnie brakuje wielu szczegółów dotyczących inicjatywy - nie wiemy, jak będą wyglądać kwalifikacje do wydarzenia, w jakiej formie zwycięzcy zawodów zostaną nagrodzeni, a także kiedy odbędą się poszczególne rozgrywki. Przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego jednak uspokajają, podkreślając, że wkrótce zostaną przedstawione najważniejsze informacje.

Co więcej, istnieje realna szansa, że Olympic Virtual Series będzie systematycznie rozwijana. Jak potwierdził MKOl, FIFA, Międzynarodowa Federacja Koszykówki, Międzynarodowa Federacja Tenisa i World Taekwondo wyraziły swoje zainteresowanie dołączeniem do następnych edycji wirtualnych zawodów.

Przypomnijmy, że Kazunori Yamauchi w ostatnim wywiadzie wspominał o nowej roli gier wideo oraz projekcie, który miałby być "bardziej realny niż rzeczywistość".

Źródło: https://www.theverge.com/2021/4/22/22396751/olympic-virtual-series-tokyo-gran-turismo

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper