Iza Łęcka Iza Łęcka 22.04.2021 10:20
After the Fall
686V

After the Fall umożliwi wspólną rozgrywkę graczom z PS5, PS4 i PC. Vertigo Games prezentuje kooperację

Twórcy After the Fall opracowali następny materiał ukazujący grę, która już na pierwszym pokazie została określona mianem „Left 4 Dead w VR”. Najnowszy filmik demonstruje kilka nowych scen z rozgrywki, natomiast deweloperzy zapowiadają wsparcie cross-platformowe.

After the Fall zostało zaprezentowane przez Sony w marcu, jednak japoński producent i wydawca nie odpowiada za grę. Tytuł jest przygotowywany przez Vertigo Games (autorzy Arizona Sunshine) i latem zadebiutuje na PlayStation VR (PS4 i PS5), Oculus Quest i PC VR.

W nocy odbył się Oculus Gaming Showcase, podczas którego udostępniono najświeższy zwiastun – na materiale zobaczycie kilka ujęć z czteroosobowej rozgrywki. Teraz grupa graczy będzie przedzierać się przez postapokaliptyczne pustkowia stanowiące alternatywną wizję Los Angeles. Mając do dyspozycji bronie i sprzęty powstałe w latach 80., śmiałkowie będą musieli zmierzyć się z hordami niebezpiecznych snowbreedów. 

Trevor Blom, Technical Director w Vertigo Games, opowiedział o przygotowaniu gry:

„Od samego początku naszym głównym celem w After the Fall było dostarczenie graczom postapokaliptycznej kooperacyjnej strzelanki VR inspirowanej latami 80., w której będą mogli zmierzyć się z przyjaciółmi, niezależnie od platform, na których grają. Nie możemy się doczekać, aby poznać wrażenia z pierwszego zwiastuna, który dziś ujawniliśmy. Każda z platform VR, na których pojawi się After the Fall, ma własne możliwości i wyzwania, a dodanie Oculus Quest do tej mieszanki z rozgrywką tej samej jakości to techniczne osiągnięcie, z którego jestem niesamowicie dumny”.

After the Fall nie pozwoli na samotną rozgrywkę: jeśli nie będziemy mieć u boku znajomych, nasz zespół zostanie rozbudowany o towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: After the Fall gameplay oculus quest PlayStation VR Vertigo Games VR