Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2021 13:48
Andrea Agnelli  vs Call of Duty
2199V

Superliga miała powstać, by odciągnąć młodych ludzi od Call of Duty i Fortnite. Prezes Juventusu zaskakuje

Superliga nie przetrwała nawet tygodnia. Od wczoraj kolejne drużyny rezygnują z projektu i wiele na to wskazuje, że nowa liga nie wpłynie na serię FIFA od EA Sports. Jak się jednak okazuje – organizacja zrzeszająca najlepsze drużyny grające w piłkę nożną miała być odpowiedzią na takie tytuły jak Call of Duty i Fortnite.

Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się, jak mocno Superliga wpłynie na FIFA 22, a w ostatnich godzinach cały projekt upadł. Od wczoraj kolejne zespoły rezygnują z uczestnictwa w elitarnym gronie i Andrea Agnelli – prezes Juventusu i jeden z wiceprezesów Superligi – potwierdził, że projekt może upaść.

„Szczerze mówiąc to oczywiste, że bez nich nie pójdziemy dalej. Jestem jednak wciąż przekonany o pięknie tego projektu. Stworzylibyśmy najpiękniejsze rozgrywki na świecie” – więcej przeczytacie TUTAJ

Teraz Andrea Agnelli próbuje się bronić wymyślając kolejne powody powstania inicjatywy zrzeszającej najlepsze zespoły z Europy, ale jego ostatnie wypowiedzi są zaskakujące. Zdaniem szefa „Starej Damy” młodzi ludzie nie interesują się piłką nożną i zdecydowanie bardziej wolą siedzieć przed konsolami lub komputerami grając w gry – to właśnie Superliga miała ich skłonić do zmiany przyzwyczajeń:

„40% osób w wieku 15-24 lat nie interesuje się piłką nożną. Młodzi ludzie interesują się teraz innymi rzeczami. Ta smutna rzeczywistość nabrała tempa z powodu pandemii”.

„Potrzebujemy konkurencji, która może sprzeciwić się temu, co młodzi ludzie tworzą w świecie cyfrowym i zamienić rzeczywistość wirtualną na prawdziwą. Musimy ponownie zainteresować młodych ludzi, którzy grają w Call of Duty lub Fortnite, piłką nożną” – powiedział Andrea Agnelli

Czy była to dobra decyzja? Raczej wątpię, by Superliga, która w zasadzie wygląda niczym odświeżona Liga Mistrzów mogłaby cokolwiek zmienić. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że Andrea Agnelli szuka po prostu wymówki i postanowił wykorzystać nagonkę na gry i młodzież, która teraz znacznie chętniej niż wcześniej spędza wolny czas przy takich pozycjach jak Call of Duty.

Źródło: https://www.goal.com/tr/haber/andrea-agnelli-call-of-duty-oynayan-gencleri-futbola-cekmeye/130izwm8weyow19bhysyt1sxd5

Tagi: Andrea Agnelli juventus superliga