Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.04.2021 10:40
Resident Evil Village
1458V

Resident Evil Village na nowych, soczystych gameplayach

Do sieci trafiły gameplaye prezentujące wioskę w Resident Evil Village, tytułowi, który zadebiutuje już 7 maja.

Zgodnie z zapowiedziami, w nocy z soboty na niedzielę pierwsi szczęśliwcy (posiadający konsole PlayStation) mogą ograć kolejne wycinki z gry Resident Evil Village. Na pierwszy ogień poszła Ameryka Północna, więc gracze z tegoż regionu udostępnili na platformie YouTube nowe zapisy z rozgrywki.

W trakcie oglądania materiału możemy obejrzeć, jak prezentuje się mapa, ekran wytwarzania, ekwipunek, czy także sama tytułowa wioska, po której przyjdzie nam się poruszać. Jedną z nowości w serii ma być duża rola NPC-ów zamieszkujących zwiedzane przez nas tereny - ich niecodzienny występ jest widoczny w okolicach 15 minuty poniższego filmu.

Udostępniona wczoraj wersja demonstracyjna pozwala również rzucić okiem na to, jak prezentuje się sam system strzelania. Główny bohater Resident Evil Village zdobywa broń już na początku gameplayu, aby potem - w okolicach dziewiątej minuty - rozstrzelać zbliżających się wrogów.

Jeśli będziecie chcieli sprawdzić na własnej skórze "demko" pokazujące wioskę, to pobierzcie pliki z PS Store już dzisiaj i wyczekujcie godziny 19:00 czasu polskiego. Jedynym wymogiem jest posiadanie konsoli od firmy Sony.

Wersja na PS5:

Wersja na PS4:

Źródło: YouTube.com / Opracowanie własne

Tagi: Capcom demo gameplay Resident Evil Village