Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2021 16:55
Resident Evil 9
2924V

Resident Evil 9 to wielkie zakończenie trylogii. Capcom ma w kolejnych latach oferować samodzielne historie

Na początku zeszłego miesiąca pojawiły się pierwsze informacje dotyczące Resident Evil 9. Teraz jednak AestheticGamer powrócił, by wyjaśnić, że produkcja zmierzająca na rynek ma być zakończeniem fabularnej historii rozpoczętej już w 2017 roku.

Jeśli wierzyć informacjom przedstawianym przez AestheticGamera, Capcom lata temu rozpoczął opracowywanie sześciu gier z serii Resident Evil. Na rynku pojawiły się już Resident Evil 2, Resident Evil 3 oraz nadchodzi Resident Evil Village, ale podobno najlepsze przed nami, ponieważ Japończycy chcą za pomocą kolejnej przygody zakończyć wielką trylogię.

AestheticGamer postanowił wytłumaczyć, że Resident Evil 9 ma kontynuować wątki z Resident Evil 7 i Resident Evil 8 (Village), ponieważ pozycje były wspólnie rozwijane i posiadają jedną oś fabularną.

Informator jest jednak przekonany, że Resident Evil 9 nie tylko zakończy wielki wątek, ale Capcom ma w przyszłości zrezygnować z numerowania tytułów. Twórcy chcą później skupić się na bardziej samodzielnych przygodach i z tego powodu nie powinniśmy usłyszeć o Resident Evil 10.

Patrząc na wyśmienite wyniki Resident Evil 7 i widząc ogromne zainteresowanie Resident Evil Village łatwo mi zrozumieć sens kontynuowania historii... Choć będę zaskoczony, jeśli za te kilka lub nawet kilkanaście lat Capcom nie przedstawi Resident Evil X.

Źródło: Twitter: AestheticGamer1

Tagi: Capcom Resident Evil Resident Evil 9