Metal Gear Solid może otrzymać nowe gry dzięki licencjonowaniu marki? Konami chce dzielić się znanym IP

Gry (plotka)
1353V
Metal Gear Solid może otrzymać nowe gry dzięki licencjonowaniu marki? Konami chce dzielić się znanym IP
Wojciech Gruszczyk | 12.04.2021, 14:49

Konami od kilku lat nie zaprezentowało nowej gry z serii Metal Gear Solid, a według najnowszych plotek – wydawca i producent jest zainteresowany licencjonowaniem marki. Deweloperzy mając odpowiednie zaplecze będą mogli stworzyć produkcję z tego uniwersum.

Systematycznie pojawiają się plotki dotyczące powrotu serii Metal Gear Solid. Za remake może odpowiadać Bluepoint Games, ale wciąż brakuje nam potwierdzenia nowej gry. Konami chce podobno powrócić do branży i oferować swoje największe IP, ale korporacja może wykorzystać marki w nietypowy sposób.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeremy Penter (ACG-Gaming), czyli YouTuber, który jako pierwszy wspominał o Xbox FPS Boost, opóźnieniu Deathloop czy też prezentacji Far Cry Primal, otrzymał tym razem szczegóły dotyczące Konami oraz Metal Gear Solid.

Jego zdaniem japoński wydawca chętnie będzie współpracował z firmami, które wykorzystają markę Metal Gear Solid i stworzą na jej podstawie gry. Nie otrzymaliśmy szczegółów transakcji, ale pewnie Konami będzie wyłącznie nadzorować projekty i otrzyma odpowiedni procent od sprzedaży pozycji.

Jest to ciekawa wiadomość, ponieważ można to połączyć z poprzednimi plotkami – według których Konami szuka zespołów do prac nad Metal Gear Solid i Castlevanią, a dwa studia mają rozwijać produkcje z serii Silent Hill.

Konami w tej sytuacji nic nie traci, a może jedynie zarobić na wielkich IP – podobnie jak nadal robi to Disney z uniwersum Star Wars.

Źródło: https://wccftech.com/the-metal-gear-solid-ip-is-being-licensed-out-by-konami-rumor/

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper