Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.04.2021 12:30
Nintendo nowe IP
745V

Nintendo nie chce opierać się wyłącznie na swoich mocnych markach. Firma zamierza tworzyć zupełnie nowe IP

Prezes Nintendo przyznał, że choć mają w swoim posiadaniu naprawdę mocne marki, to chcą tworzyć również zupełnie nowe rzeczy.

Nintendo jest świetnym przykładem tego, jak można rozwijać swoje marki przez lata. Przecież ich najgłośniejsze serie nie cieszą się popularnością przez miesiące czy lata, ale przez całe dekady! Cały czas pojawiają się zupełnie nowe pomysły (jak choćby ostatni projekt traktujący o Pokemonach) oraz odświeżone klasyki. Co więcej - każdy znajdzie coś dla siebie. I wystarczy rzucić tu okiem na ostatnią odsłonę cyklu Monster Hunter (recenzję przeczytacie tutaj).

W najnowszym wywiadzie dla Nikkei, CEO Nintendo, Shuntaro Furukawa, poruszył temat tych głośnych marek. Wspomniał, że choć wszyscy w firmie zdają sobie sprawę z ich siły i zamierzają je dalej rozwijać, to nie chcą w przyszłości pracować wyłącznie na grach o Mario i Linku. W planach są zupełnie nowe gry i całe serie, które będą mogły po latach okazywać się równie kultowe:

Ponieważ spędzamy więcej czasu w naszych domach, jesteśmy coraz bardziej rozpieszczani wyborem, jeśli chodzi o rozrywkę. Aby ludzie mogli grać w nasze gry, mając ograniczony czas, muszą być one interesujące.

Konkurencja jest ostra i nie patrzymy na obecną sytuację z lekkością. Nieustannie szukamy nowych pomysłów i badamy, co możemy wykorzystać. W przyszłości nie chcemy pracować wyłącznie nad naszymi fundamentalnymi seriami, takimi jak Mario i Zelda, ale także tworzyć zupełnie nowe gry i marki.

I trzeba przyznać, że to bardzo dobra informacja. Szczególnie dla osób, które narzekają, iż Nintendo cały czas krąży wokół produktów, które powstały dekady temu. I choć potrafią je ubierać w zupełnie nowe szaty (jak choćby najnowsza odsłona Mario), to powiew świeżości może rzeczywiście okazać się strzałem w dziesiątkę. Cóż, pozostaje nam czekać.

Źródło: https://gamerant.com/nintendo-new-ip-not-mario-zelda-april-2021/

Tagi: mario Nintendo Shuntaro Furukawa zelda