Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 10.04.2021 19:30
playstation london
779V

PlayStation London prawdopodobnie nie pracuje już nad grami VR. Zespół tworzy nowe IP dla PS5

Wszystkie znaki na niebie sugerują, że oddział PlayStation umiejscowiony w Londynie opracowuje nowe IP dla Sony - i prawdopodobnie nie będzie ono związane z wirtualną rzeczywistością.

PlayStation London to oddział Sony, który do tej pory zajmował się opracowywaniem gier na sprzęt PlayStation VR. Ich ostatnim tytułem było bardzo ciepło przyjęte Blood & Truth, które wskazywałoby na to, iż angielski zespół wciąż będzie tworzył produkcje z myślą o posiadaczach zestawów wirtualnej rzeczywistości.

Tak jednak już prawdopodobnie nie będzie, ponieważ ekipa chce - patrząc na ich ogłoszenia o prace na oficjalnej stronie - wykorzystać w pełni potencjał current-gena Sony, oferując swojej społeczności nowe IP. Ciekawostką jest fakt, że w ofertach pracy nie ma jakiejkolwiek wzmianki o tym, że byłaby to gra VR.

Mowa tam natomiast o artystach i programistach specjalizujących się w grafice, a także animatorach. Nie brakuje kilku ogłoszeń dotyczących trybu wieloosobowego, więc możemy już z góry zakładać, że kolejny projekt PlayStation London będzie miał wdrożony multiplayer.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na nowe ogłoszenia płynące z kanałów Sony.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/04/sonys_london_studio_hiring_for_brand_new_next-gen_ip_for_ps5

Tagi: playstation london