Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.04.2021 23:21
Red Dead Redemption 2
4751V

Red Dead Redemption 2 - zwierzęta nie atakują gracza, gdy ten znajduje się przykładowo na stole

Jeden z graczy Red Dead Redemption 2 odkrył kolejną ciekawostkę w grze Rockstar Games - niektóre zwierzęta nie potrafią wskakiwać np. na stoły.

Red Dead Redemption 2 jest przepełnione smaczkami - niedawno pisaliśmy o nuceniu w trakcie jazdy konnej oraz naprawianiu przez sztuczną inteligencję popełnionych w trakcie danych sekwencji błędów. Dzisiaj przychodzimy do Was z dosyć nietypowym zachowaniem zwierząt.

Użytkownik Reddita o pseudonimie remmon22 uwiecznił moment, w którym był ścigany po całej mapie przez dużą grupę łowców nagród, więc w celu schronienia się przed nią ukrył się w opuszczonej chatce, którą "obserwowała" agresywna puma. Sytuacja wyglądała bardzo mizernie, lecz gdy w pobliżu posesji pojawili się inni ludzie, zwierzę postanowiło odpuścić głównemu bohaterowi i zaatakować NPC-ów. Dzięki niemu posiadacz Red Dead Redemption 2 mógł spokojnie wyeliminować łowców nagród i wyjść z tejże sytuacji stosunkowo bez szwanku.

Trudno stwierdzić, dlaczego puma postanowiła odpuścić atakowanie swojego pierwszego celu, skoro ten już upadł i wystarczyło jedynie zadać ostatni cios. Niektórzy komentujący poniższy wpis remmona22 sugerują, że Rockstar Games nie zadbało o mechanikę pozwalającą wskakiwać dzikim zwierzętom na platformy, a - patrząc na pierwsze sekundy filmiku - główny bohater po pierwszym uderzeniu pada na stół. To właśnie ten element mógł zdezorientować zwierzę.

Cougar lending me a hand from bounty hunters from r/reddeadredemption

Źródło: https://gamerant.com/red-dead-redemption-2-player-saved-unlikely-ally/

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two