Iza Łęcka Iza Łęcka 09.04.2021 09:40
Action Comics najdroższy na świecie
902V

Komiks sprzedany za rekordową sumę. 3,25 mln dolarów za klasyk z 1938 roku

W 1938 roku entuzjaści komiksów mogli kupić wskazany egzemplarz historii o Supermanie za 10 centów, jednak po wielu latach numer okazał się znacznie cenniejszy. Zwycięzca zakończonej aukcji zapłaci za unikatową opowieść 3,25 mln dolarów – to aktualnie najdroższy komiks na świecie.

Kilka dni temu doszło do sprzedaży pierwszego numeru serii komiksów „Action Comics”, jaki został wyceniony na zawrotne 3,25 mln dolarów. To właśnie w tym zeszycie czytelnicy pierwszy raz mieli okazję poznać postać Supermana, który z Kryptonu przybył na Ziemię. Według Vincenta Zurzolo, współwłaściciela platformy aukcyjnej, historia jest uważana za początek gatunku opowieści o superbohaterach.

Pierwszy numer „Action Comics” został przygotowany w 1938 roku w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, jednak zgodnie z szacunkami kolekcjonerów zachowało się około 100 z nich. W rezultacie pojawienie się produktu na aukcji wywołało spore poruszenie – tym bardziej, że opowieść jest utrzymana w bardzo dobrym stanie. W 2018 roku sprzedawca nabył swój egzemplarz za ponad 2 mln dolarów. W 2014 roku inny zeszyt z pierwszego numeru sprzedano za nieco ponad 3,2 mln dolarów.

Warto dodać, że na początku magazyn był wydawany przez Detective Comics, Inc., z którego wyłonił się późniejszy wydawca komiksów - DC Comics.

Jeżeli jesteście zainteresowani tematyką komiksów – sprawdźcie najnowsze propozycje wydawane w Polsce.

Źródło: https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-komiks-sprzedany-za-3-25-mln-dolarow-to-klasyk,nId,5156463

Tagi: Action Comics komiks