Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2021 14:28
Six Days in Fallujah
4740V

PlayStation, Xbox i Valve wezwane do usunięcia Six Days in Fallujah. Gra ma zachęcać do mordowania muzułmanów

Największa muzułmańska organizacja charytatywna zajmująca się prawami obywatelskimi w USA reaguje na Six Days in Fallujah. Gra zdaniem Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich ma negatywnie wpłynąć na wizerunek muzułmanów na świecie.

Lata temu Konami zrezygnowało ze wsparcia Six Days in Fallujah i choć produkcja powróciła, to jednak nowy wydawca będzie musiał zmierzyć się z problemami, przez które prawdopodobnie Japończycy odsunęli się od tytułu.

Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), czyli największa muzułmańska organizacja charytatywna zajmująca się prawami obywatelskimi w USA, opublikowała komunikat prasowy, w którym wzywa Sony, Microsoft oraz Valve do rezygnacji z dystrybuowania Six Days in Fallujah.

Gra została nazwana „arabskim symulatorem mordowania” i ma wyłącznie „normalizować przemoc wobec muzułmanów w Ameryce i na całym świecie”. Huzaifa Shahbaz, rzecznik CAIR, tłumaczy sytuację następującymi słowami:

„Przemysł gier musi przestać dehumanizować muzułmanów. Gry wideo takie jak Six Days in Fallujah służą tylko do gloryfikacji przemocy, która odebrała życie setkom irackich cywilów, usprawiedliwiają wojnę w Iraku i wzmacniają antymuzułmańskie nastroje w czasie, gdy antymuzułmańska bigoteria nadal zagraża ludzkiemu życiu”.

„Wzywamy Microsoft, Sony i Valve do zakazania swoim platformom udostępniania Six Days in Fallujah” - dodał rzecznik

Trzeba pamiętać, że Six Days in Fallujah w ostatnich tygodniach zostało skrytykowane przez branżę, ponieważ wydawca próbował odciąć się od „politycznego komentarza gry”, ale później zmienił zdanie.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-08-playstation-xbox-called-on-to-drop-six-days-in-fallujah

Tagi: Highwire Games Six Days in Fallujah Victura