Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2021 13:35
World of Tanks będzie świętować 60. rocznicę pierwszego lotu w kosmos
508V

World of Tanks będzie świętować 60. rocznicę pierwszego lotu w kosmos. Twórcy zapowiadają wydarzenie

Wargaming nie przestaje zaskakiwać entuzjastów World of Tanks. Deweloperzy zapowiedzieli „Do Gwiazd!”, czyli specjalną akcję przygotowaną z okazji okrągłej rocznicy pierwszego lotu w kosmos. Szykują się unikatowe nagrody.

W najbliższy poniedziałek sympatycy World of Tanks będą świętować 60. rocznicę pierwszego lotu kosmicznego. Autorzy cieszących się sporą popularnością czołgów wspominają okazję i pragną uczcić historyczny wyczyn Jurija Gagarina.

W World of Tanks będziemy świadkami dwutorowego eventu, podczas którego użytkownicy będą zdobywać gwiezdne punkty za realizację codziennych misji. Deweloperzy przygotowali style 2D bazujące na kapsule Vostok 1 i postaci Jurijego Gagarina, a także inne wartościowe upominki. 

Co więcej, kosmonauta będzie mógł zostać dowódcą mechanicznego potwora w swoim klasycznym, pomarańczowym stroju – ta część eventu będzie trwać tylko do 19 kwietnia, dlatego fani muszą przygotować się na kilka dni intensywnej zabawy. Jednocześnie czołgiści będą mierzyć się ze wspólnym celem – po zdobyciu kolejnych progów społeczność odblokuje więcej ciekawostek z życia Gagarina oraz mnożniki doświadczenia.

Autorzy World of Tanks ściśle współpracowali z Galiną Gagarin, córką pilota. Dzięki temu historia radzieckiego kosmonauty została oddana niezwykle szczegółowo.

„Jurij Gagarin udowodnił, że ludzie mogą żyć i działać w kosmosie. Jego lot zachęcił innych oraz dał nadzieję tym, którzy o tym marzyli. Dzięki niemu lepiej zrozumieliśmy rolę ludzi w rozwijaniu naszego domu – Ziemi. Cieszę się, że dzięki milionom graczy w World of Tanks pamięć o pierwszym locie w kosmos zostanie z nami na lata” – powiedziała Galina Gagarin.

Max Chuvalow, dyrektor wydawniczy World of Tanks, dodał: 

„Chciałem podziękować Galinie Gagarin za jej pomoc i współpracę przy tym wyjątkowym projekcie. Cieszę się, że możemy przedstawić historię jej ojca graczom i mamy nadzieję, że zainspiruje ona nowe pokolenia”.

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks