Iza Łęcka Iza Łęcka 06.04.2021 12:00
Oddworld: Soulstorm
3497V

PS Plus na kwiecień dostępne. Gracze mogą pobierać Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm debiutuje w katalogu PS Plus, dlatego już z samego rana wszyscy użytkownicy abonamentu Sony mogą dodać produkcję na listę. Tytuł zaoferuje historię, na którą oczekiwano od dawna, jednak deweloperzy ostrzegają przed pewnymi problemami gry.

Oddworld: Soulstorm będzie dla wielu graczy najważniejszą produkcją z katalogu kwietniowej oferty PS Plus i podobnie jak w przypadku innych gier, które debiutowały w usłudze – pozycja została udostępniona do pobrania już z samego rana.

Już teraz można wrzucić Oddworld: Soulstorm na listę pobierania, by wieczorem komfortowo zapoznać się z historią, na którą część fanów czekało od wielu lat. Propozycja Oddworld Inhabitants odznacza się długą fabułą, natomiast w ostatnich tygodniach został zaprezentowany dłuższy gameplay umiejętnie prezentujący koncepcję przygody.

Studio jeszcze wczoraj ujawniło, że w zeszłym tygodniu odnalazło duży błąd, który nie tylko zawieszał grę, ale powodował usunięcie stanu rozgrywki. Zespół podkreśla, że trudno było na niego trafić, jednak udało się go usunąć i wprowadzić patch jeszcze w niedzielę.

Na kilka dni przed debiutem deweloperzy intensywnie pracowali, by zapewnić sympatykom marki rozgrywkę na oczekiwanym poziomie. Niestety, pomimo wprowadzonych usprawnień, ogrywając produkcję na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro natrafić można na pewne pozostałości buga, które już nie kasują save'a, jednak mogą wyrzucić do ekranu startowego pozycji. Niedogodność występuje tylko raz, następnie pozostaje powrócić do zabawy – autorzy cały czas pracują, by jak najszybciej wyeliminować usterkę.

Jednocześnie podczas przedpremierowych testów natrafiono na jeszcze jeden bug, jednak w tym wypadku możemy być spokojni o save. Oddworld Inhabitants przeprosiło za problemy, zapewniając, że wkrótce zostanie wydana aktualizacja, której zadaniem będzie wyeliminowanie błędów.

Sprawdźcie premierowy zwiastun:

[Aktualizacja #1]

Pozostałe gry z oferty również są dostępne:

Źródło: Twitter: OddworldInc

Tagi: Oddworld Inhabitants Oddworld: Soulstorm